Okładka książki Przewodnik po facetach

papier
Zjawisko
6 (6 ocen i 1 opinia)

Opis książki

Jeśli dobrze się rozejrzycie, to przekonacie się, że po Ziemi chodzi wielu mężczyzn, ale tylko niektórzy z nich to faceci. W tej książce zawarta jest cała prawda o nich – wrażliwych, utalentowanych, niezwykłych istotach, bez których nie powstałyby takie wynalazki, jak prom kosmiczny czy zawody płonących odkurzaczy. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czego faceci się boją, co ich pasjonuje, jak ich zdobyć, albo – jeszcze częściej – porzucić, to trzymacie w ręku najlepszy poradnik.
Dave Barry analizuje najgłębsze uczucia facetów (zakładając, że faceci w ogóle mają uczucia), ilustrując je dowodami naukowymi oraz wieloma przykładami z życia – również z życia ślimaków i tasiemców. Nigdy dotąd nie powstało tak dokładne opracowanie na temat tego powszechnego, ale słabo poznanego gatunku.
Dave Barry jest zdobywcą nagrody Pulitzera, a jego książki wielokrotnie gościły na listach bestsellerów (m.in. „New York Timesa“).

źródło opisu: okładka

źródło okładki: źródło własne

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Ania | 2015-02-25

Lekka, szybka i przyjemna. W sam raz w celu poprawy sobie humoru w zimowe, samotne wieczory. Co do wartości zawartości, każdy sam powinien to ocenić, są rzeczy, po których przeczytaniu pozostaje tylko zażenowanie, jednak można znaleźć wiele ciekawych spostrzeżeń.

czarnakotka22 | 2014-10-18

Kalendarium literackie
  • Lemony Snicket
    45. rocznica
    urodzin
    Czasem wystarczy powiedzieć głośno, że się czegoś nienawidzi, i usłyszeć, że ktoś się z nami zgadza, aby poczuć się lepiej nawet w najgorszej sytuacji.
  • Chris Wooding
    38. rocznica
  • Wiesław Wernic
    109. rocznica
  • Leena Krohn
    68. rocznica
    urodzin
    Ten, kto wraca, jest zawsze kimś innym niż ten, który odszedł.
  • Michel de Montaigne
    482. rocznica
    urodzin
    Nie mam tego w charakterze, aby mnie gniewało, gdy spotkam się z różnicą w zdaniach i abym nie mógł ścierpieć towarzystwa ludzi, dlatego, że myślą i rozumują odmiennie niż ja. Raczej znajduję to bardziej osobliwym gdy się trafi na zgodność w usposobieniach i zamiarach. I nigdy nie było na świecie dw... pokaż więcej
  • Janusz Meissner
    37. rocznica
    śmierci
    Mizerne są zamierzenia ludzkie wobec niezłomnych postanowień losu.
  • Józef Wittlin
    39. rocznica
    śmierci
    Stary dziad - Dunaj szumiał za Prateren jak zwykle i zanosił do morza, do Czarnego - swój wieczny spokój na przechowanie. Ostatnia fala dunajowa zabrała ze sobą na wieki uroczą melodię tego miasta, melodięm która już nie wróci, jak nie powróci nigdy do serca dobra krew, wytoczona z ludzi.
  • Carmen Laforet
    11. rocznica
    śmierci
    Może sens życia dla kobiety polega wyłącznie na tym, że ktoś ją odkryje, spojrzy na nią w taki sposób, że ona sama poczuje się ładna i promienna?
  • Kornel Filipowicz
    25. rocznica
    śmierci
    Od dzieciństwa słyszałam z ust mojej mamy i ciotek na temat mężczyzn takie zdanie, że mężczyźni są jak dzieci, że chcieliby się całe życie bawić, że ma się z nimi tylko kłopot, pożytek z nich niewielki, a przyjemność wątpliwa.
  • Henryk Rzewuski
    149. rocznica