Okładka książki Przewodnik po facetach

papier
Zjawisko
6,2 (5 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Jeśli dobrze się rozejrzycie, to przekonacie się, że po Ziemi chodzi wielu mężczyzn, ale tylko niektórzy z nich to faceci. W tej książce zawarta jest cała prawda o nich – wrażliwych, utalentowanych, niezwykłych istotach, bez których nie powstałyby takie wynalazki, jak prom kosmiczny czy zawody płonących odkurzaczy. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czego faceci się boją, co ich pasjonuje, jak ich zdobyć, albo – jeszcze częściej – porzucić, to trzymacie w ręku najlepszy poradnik.
Dave Barry analizuje najgłębsze uczucia facetów (zakładając, że faceci w ogóle mają uczucia), ilustrując je dowodami naukowymi oraz wieloma przykładami z życia – również z życia ślimaków i tasiemców. Nigdy dotąd nie powstało tak dokładne opracowanie na temat tego powszechnego, ale słabo poznanego gatunku.
Dave Barry jest zdobywcą nagrody Pulitzera, a jego książki wielokrotnie gościły na listach bestsellerów (m.in. „New York Timesa“).

źródło opisu: okładka

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku