Lubimyczytać.pl to:

papier
Zjawisko
5.25 (4 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Jeśli dobrze się rozejrzycie, to przekonacie się, że po Ziemi chodzi wielu mężczyzn, ale tylko niektórzy z nich to faceci. W tej książce zawarta jest cała prawda o nich – wrażliwych, utalentowanych, niezwykłych istotach, bez których nie powstałyby takie wynalazki, jak prom kosmiczny czy zawody płonących odkurzaczy. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czego faceci się boją, co ich pasjonuje, jak ich zdobyć, albo – jeszcze częściej – porzucić, to trzymacie w ręku najlepszy poradnik.
Dave Barry analizuje najgłębsze uczucia facetów (zakładając, że faceci w ogóle mają uczucia), ilustrując je dowodami naukowymi oraz wieloma przykładami z życia – również z życia ślimaków i tasiemców. Nigdy dotąd nie powstało tak dokładne opracowanie na temat tego powszechnego, ale słabo poznanego gatunku.
Dave Barry jest zdobywcą nagrody Pulitzera, a jego książki wielokrotnie gościły na listach bestsellerów (m.in. „New York Timesa“).

źródło opisu: okładka

źródło okładki: źródło własne

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Asia | 2014-01-27

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku