geodezja
popularnonaukowa
geokuba

Podręcznik zawiera skrócony wykład z przedmiotu geomatyka w ujęciu tradycyjnym i współczesnym. Omówione zagadnienia to: istota geodezji, przestrzeń 3D, układy współrzędnych i systemy odniesień przestrzennych, współczesne metody pozyskiwania danych geodezyjnych, techniki i technologie stosowane w geodezji, przestrzeń prawna w geodezji, osnowy geodezyjne, elementy kartografii, odwzorowania rzutowe, kartografia tematyczna, przestrzeń 2D, pomiary szczegółowe, sprzęt i techniki pomiarowe, dokładność pomiarów.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/