Geodezja inżynieryjno-drogowa

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
geodezja, budownictwo, drogi
popularnonaukowa
geokuba

Od projektu wstępnego do realizacji drogi w terenie! Nowe, rozszerzone wydanie podręcznika dotyczącego pomiarów geodezyjnych związanych z budową i eksploatacją dróg. Omówiono tu: •kształtowanie geometryczne dróg - podstawy teoretyczne i zagadnienia praktyczne, •sposoby sporządzania mapy numerycznej i obrazów perspektywicznych drogi za pomocą techniki komputerowej, •pomiary realizacyjne przy...

Od projektu wstępnego do realizacji drogi w terenie!

•pomiary realizacyjne przy budowie dróg,
•kształtowanie geometryczne lotnisk,
•pomiary przemieszczeń pionowych i deformacji geometrycznych konstrukcji mostowych.

Podręcznik przeznaczony dla studentów wydziałów geodezji, budownictwa, architektury i inżynierii środowiska, a także projektantów oraz inżynierów praktyków zatrudnionych przy realizacji projektów drogowych.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/