Dziedzictwo

Night School: Legacy
Martyna Bielik, szkoła, internat
angielski
Gosiarella

Zimne kalkulacje i porywy serca. Wielka polityka i szkolne troski. Drugi tom bestsellerowej sagi Wybrani zabierze Was ponownie do najbardziej ekskluzywnej szkoły w Wielkiej Brytanii i odkryje jej kolejne sekrety. Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na...

Zimne kalkulacje i porywy serca.
Wielka polityka i szkolne troski.

Czy Allie pozna wreszcie największą tajemnicę swojego życia i rozwiąże zagadkę Nocnej Szkoły? Kim jest tajemniczy szpieg działający w Akademii Cimmeria? Czy szkoła jest gotowa na kolejny atak Nathaniela?

źródło opisu: Wydawnictwo Otwarte, 2013

źródło okładki: www.otwarte.eu

Oficjalna recenzja
Ailis książek: 115

Jedna sroczka smutek wróży…

„Wybrani” zrobili na mnie naprawdę dobre wrażenie. Szybko zżyłam się z bohaterami i z zapartym tchem śledziłam ich losy w Akademii Cimmeria. Dlatego, gdy tylko wzięłam w ręce „Dziedzictwo”, drugą część cyklu autorstwa C. J. Daugherty , od razu zabrałam się za czytanie, licząc na dwie rzeczy. Na to, że będą napisani w tym samym stylu i na to, że w końcu uzyskam odpowiedzi na pytania, które pozostawiła po sobie część pierwsza…

jeszcze jedno. Zapytaj swoją mamę o Lucindę. (…) Powiedz jej, że moim zdaniem nadszedł już najwyższy czas.

Choć mogłoby się wydawać, że po strasznych wydarzeniach z końca letniego semestru, Cimmeria i jej uczniowie wykorzystali limit tego, co złe, Allie nadal jest w tarapatach. Choć koniec wakacji miał jej upłynąć spokojnie na spotkaniach ze starymi znajomymi, znowu jest ścigana. Ktoś chce ją porwać, a dziewczyna nadal nie potrafi zrozumieć dlaczego.

Większość uczniów wraca do szkoły wcześniej, by pomóc przy remoncie i porządkach przed rozpoczęciem jesiennego semestru. Szkoła szybko wypełnia się ludźmi, zarówno starymi znajomymi, jak i zupełnie nowymi twarzami. Allie zaczyna również uczęszczać na zajęcia Nocnej Szkoły, by na przyszłość wiedzieć, jak reagować w sytuacji zagrożenia, które okazuje się, jest tuż tuż… Na domiar złego, między bohaterką a jej chłopakiem Carterem staje ktoś jeszcze. Kto w tym trójkącie miłosnym wyjdzie na prowadzenie?

Najgorsze jest to, że kompletnie sobie nie uświadamiasz, jak bardzo masz to wypisane na twarzy. Zamierasz, kiedy tylko pojawia się w pobliżu, i nie odrywasz od niego wzroku. (…) Wiesz, co jest w tym wszystkim najsmutniejsze? Tylko ty nie widzisz tego, jak bardzo jesteś w nim zakochana.

Tak jak wspominałam przy recenzji „Wybranych” uwielbiam styl autorki. Potrafi świetnie operować słowem, a stworzona przez nią historia utrzymuje dobre tempo od pierwszych stron. Choć „Dziedzictwo” przyniosło odpowiedzi na wiele pytań, część z nich nadal została nierozwikłana, a jeszcze pojawiły się nowe. To sprawia, że książka nie traci z kolejnymi częściami na wartości. Choć sytuacja w szkole jest poważna i wszyscy przygotowują się na najgorsze, nie zabrakło imprez i humorystycznych rozmów między bohaterami, które nie raz wywoływały uśmiech na mojej twarzy.

Miło było wrócić do bohaterów poznanych w pierwszej części, ale jeszcze przyjemniej było poznawać nowych. Do gustu zwłaszcza przypadła mi Zoe, nowa znajoma Allie z Nocnej Szkoły. Jednak wszystkich bohaterów uwielbiam za ich wielowymiarowość. Tak jak w prawdziwym życiu, tak i w Cimmerii czuć, że każdym z bohaterów kierują własne, choć nie zawsze rozpoznane przez czytelnika motywy.

Muszę przyznać że, obawiałam się, że jak w przypadku wielu innych powieści, kontynuacja będzie słabsza od pierwszej części. Myliłam się. „Dziedzictwo” jest naprawdę dobrą lekturą, którą polecam każdemu. Dostarcza rozrywki, podsuwa tematy do przemyśleń i pomaga spędzić miło czas.

Jestem przekonana, że z miłą chęcią sięgnę po kolejne części cyklu „Wybrani” do czego również i Was zachęcam.

Kinga Dąbrowicz

myślnik | 2013-11-04
Przeczytana: 04 listopada 2013

Na początku była nuda.
Ospała jak wielki kocur rozciągnięty przed kominkiem.
Obserwowanie unoszącego się podczas oddechu futerka napawało spokojem i znużeniem...powieki stawały się coraz cięższe.
Nagle w kącie coś zaszeleściło,kocur otworzył jedno oko i jak sprinter skoczył na cztery łapy i pomknął w ciemność.

Oto prosty przykład,niejako geneza napięcia i akcji w tej książce.
Początek nie był zadowalający,moje przekonanie,że oto trafiłam na klapę kontynuacji rosło we mnie w siłę z każdą stroną.
Jednak uwielbiam się mylić!
Nie osłabia to mojego poczucia wartości.
Jestem usatysfakcjonowana i sama po przebytej lekturze zajmuję miejsce przed kominkiem,drżąc w oczekiwaniu na to co będzie dalej.

A teraz odrobinę z ogółu...

Allie wraca do szkoły,okoliczności nie są sprzyjające,ale czy kogoś to interesuje?
Walka o wpływy w szkole trwa na całego.
Wściekle ujadające psy słychać już w oddali...zwiastun kłopotów.
Zdrajca przechadza się korytarzami Cimmerii jakby nigdy nic.
Jo niby uśpiona...

Genialna!Genialna!Genialna!
Aż brak mi słów. Szkoda tylko, że musiałam ją często odkładać, bo wymagała tego sytuacja.
Gorąco polecam !!! :D

nadzieja1925 | 2014-02-12
Przeczytana: 11 lutego 2014

Coś mi mówi szeptem, że nigdy tej książki nie zapomnę.... Zaczęłam i ledwo się oderwałam, to było wspaniałe wrażenie... Na tej książce powinno być oznakowanie, że uzależnia!!!

Jedna sroczka smutek wróży... – Allie wraca do szkoły, choć nie ominęły jej przykre doświadczenia..., jest prześladowana, dlatego dołącza do Nocnej Szkoły. Będzie musiała się nauczyć jak bronić i jak skutecznie walczyć z wrogiem. Ali będzie jeszcze musiała zmierzyć się ze swoimi słabymi punktami oraz swoimi uczuciami...
Dwie – radości pełne dni... – Czy w końcu poznamy na wszystko odpowiedzi? Czy poznamy wszystkie tajemnice? Czy w końcu Ali będzie mogła żyć normalnie? Czy odnajdzie... ukojenie?

Moim zdaniem tej książki nie można nie pokochać, czyż nie? Jest zaskakująca, tajemnicza, pełna emocji... i w moim odczuciu nie ma tam nic zbędnego, wszystko jest idealne . Muszę przyznać, że okładka mi się podoba – oddaje nastrój książki. Na koniec mogę powiedzieć, że nie czytałam poprzedniej części (teraz już...

książek: 1939
Książniczka | 2015-03-24

Kolejny tom serii okazał się jeszcze bardziej emocjonujący - wyjaśniają się powoli wszystkie tajemnice, natomiast coraz więcej zagrożeń czyha na Allie i jej przyjaciół. Szkoła przestaje być bezpiecznym miejscem, nie wiadomo, komu ufać, a kto może być kłamcą, szpiegiem i...mordercą...

Autorka niewątpliwie ma dar pisania i wciągania czytelnika w świat, który teoretycznie wcale go nie interesuje. Polityka, tajne organizacje i rozgrywki o władzę to zupełnie nie moja bajka... A jednak - przeczytałam jednym tchem i chcę więcej - i to natychmiast!

Anita | 2013-10-28

Wydaje mi się, że książka jest na tym samym pozíomie co jej poprzednia część, a jest to poziom bardzo wysoki.Tajemnica, którą tylko po części poznajemy.Wzmaga naszą niecierpliwość na oczekiwanie na kolejną część. Nie wiem jak to ze mną jest, ale gdy na początku książki poznałam jej bohaterów "kibicowałam"
Allie i Carterowi, natomiast teraz chciałam aby dziewczyna dala szansę
Sylvianowi. Książka warta przeczytania pochłonęłam ją w jeden dzień. :)

zuzaneczka1050 | 2014-01-12

To naprawdę ciekawa i trzymająca w napięciu opowieść, która powinna podobać się fanom książek o podobnej tematyce. Mnie osobiście złapała za serduszko. Nie zawiodłam się ani trochę. Obawiałam się, iż książka będzie słabsza niż pierwsza część tak jak w większości serii. Naszcęście się pomyliłam. Jednakże znalazłam jeden, tyci minusik. Otóż nie podoba mi się zachowanie głównej bohaterki. Najpierw kochała tamtego, teraz tego, a jeszcze później znowu poczuła coś do pierwszego. To było trochę denerwujące. Wracając do konkretów koniec boski, trzymający w napięciu do ostatniej strony. Polecam!

dmolek | 2014-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Druga część bestsellerowej sagi Night School.
W tej książce jest wszystko: przyjaźń, miłość, zaufanie, ból, strata, tajemnice, spiski, podejrzliwość, szpiedzy a nawet morderstwo! Emocji co nie miara, zanim się zorientowałam przeczytałam pół książki. Już na kilku pierwszych stronach akcja się rozkręca.
Allie wraca do domu na wakacje, niestety po spotkaniu z przyjaciółmi, zauważa pod domem kilku mężczyzn i tak rozpoczyna się pościg.. Cimmeria nadal jest zagrożona przez Nathaniela, a Nocna Szkoła przygotowuję się na atak. Tak jak podejrzewałam drogi Allie i Cartera rozchodzą się.. szkoda - jakoś ten cały Sylvain mnie nie przekonuje, zobaczymy co dalej :)

Seria "Akademia Cimmeria/ Night School":
1. Wybrani
2. Dziedzictwo
3. Zagrożeni
4. Zbuntowani
5. Endgame - premiera ang 4/06/15

| 2015-02-25
Na półkach: Luty 2015, Przeczytane, E-book, ***10

Czy na serio muszę się powtarzać? Seria jest prześwietna! Nie mogę przez nią spać i to mnie jeszcze bardziej upewnia w tym, że muszę poświęcić więcej uwagi książkom tego typu!
Polecam :)

outsider | 2013-08-01
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Wyjątkowo fatalna okładka.

kaasjaa | 2014-01-28
Przeczytana: styczeń 2014

Jeszcze zanim przeczytałam ostatnie strony 1 części, już nie mogłam się powstrzymać i poleciałam do księgarni po 2. Książka na prawdę mnie wciągnęła i musiałam się dowiedzieć co będzie dalej. Tak wpadło mi w ręce "Dziedzictwo".
Książka trzyma w napięciu do ostatniej strony. Trochę rozczarowałam się zakończeniem ponieważ myślałam że zostanie rozwianych więcej wątpliwości a kończy się wielką niewiadomą.
Jednak mimo wszystko daję wielkiego plusa - nie zawiodła mnie, mimo że kontynuacje książek czasem nie dorównują swoim poprzednikom. Nie pozostaje nic innego jak czekać na następny tom!