Krwawa magia. Powrót do Cerrun

Wydawnictwo: Novae Res
3 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Pami

Nadszedł czas krwawej rewolucji. Żądny władzy Keron, obecny Lord Bractwa Magów i Czarodziei, zaczyna usuwać niewygodnych dla siebie ludzi. Nic nie jest w stanie powstrzymać go przed zdobyciem sekretnych artefaktów, które według legend posiadają niewyobrażalną moc. Trzej magowie, Angern, Eldon i najstarszy z nich Magrimm wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż w kierunku stolicy Antyrii...

Nadszedł czas krwawej rewolucji.

Trzej magowie, Angern, Eldon i najstarszy z nich Magrimm wyruszają w pełną niebezpieczeństw podróż w kierunku stolicy Antyrii zwanej Cerrun. Zmierzą się z oddziałami wrogo nastawionych magów, odbędą podniebne podróże, stawią czoła siłom natury oraz zaznają zdrady, tajemnic i śmierci najbliższych.

Czy uda im się pokonać Lorda?
Czy rozwiążą wszystkie zagadki?
Witaj w świecie krwawej magii…

źródło opisu: http://zaczytani.pl/

źródło okładki: http://zaczytani.pl/

iza122 | 2013-03-11

Lubię czytać książki, w których głównymi bohaterami są czarodzieje, a czary, zaklęcia i eliksiry ich tajną bronią. "Krwawa magia" to opowieść, w której widzimy inne oblicze magii.

Magrimm po dwudziestu latach ukrywania się, postanawia wrócić do Cerrun, stolicy czarodziejów. Wraz z nim idą dwaj bracia bliźniacy, których ocalił i wychował. Głównym ich celem jest mapa, którą pragnie zdobyć także Keron. Lord nie cofnie się przed niczym, nawet mordem, aby posiąść mapę. Podróż wędrowców nie jest łatwa, tym bardziej, że zaufani ludzie okazują się zdrajcami. Bracia podczas tej wędrówki, muszą także odkryć swoją moc, która w nich drzemie.
Czy uda im się dotrzeć do miasta i przechytrzyć Lorda i jego świtę?

Po przeczytaniu książki, muszę stwierdzić, że mam mieszane uczucia do niej. Czytanie nie sprawia trudności, jest lekki, ale za mało wciągające. Historia jest ciekawa, ale akcja rozwija się w wolnym tempie. Autor skupił się na szczegółach, chociaż nie przesadza z opisami.
Czytanie...

Visenna | 2013-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Bardzo prosta konstrukcja zdań, fabuły i charakterów postaci. Czy ujmując rzecz jeszcze bardziej ogólnie, prostota w czystej formie, niestety nie tej, która zapewnia dobrą rozrywkę i odpoczynek. Do bólu przewidywalnie, sztampowo i drętwo, szczególnie z uwagi na dialogi, które zakrawają na naturalność kreowaną w wizjach uczniów gimnazjum. Gdybym miała porównać styl pisania, to byłby to Eragon, ale nieco bardziej ubogi i jeszcze mniej pomysłowy. Wtórność, proszę państwa..

Jabuilo | 2015-08-07
Oli_10 | 2014-02-04