Lekarz domowy

Wydawnictwo: Buchmann
Lekarz domowy
zdrowie, medycyna
Serenada

W każdym domu z pokolenia na pokolenie przekazywane są sposoby radzenia sobie z różnego rodzaju schorzeniami, czerpiące z doświadczeń medycyny ludowej. Wielu z nas przynajmniej raz w roku dopada jakaś choroba lub dolegliwości: przeziębienie, problemy z układem trawiennym, bóle głowy, bóle reumatyczne, oparzenia słoneczne, kaszel. Nie zawsze trzeba sięgać po leki apteczne - jest wiele naturalnych, sprawdzonych środków i sposobów leczniczych, które łatwo zastosować w domu i które szybko i skutecznie złagodzą przykre dolegliwości.
W książce omówiono kilkadziesiąt problemów zdrowotnych. Wyjaśniono możliwe ich przyczyny, a także opisano objawy i podano sprawdzone domowe sposoby na walkę z nimi. Przedstawiono również najpopularniejsze zioła - ich właściwości, zastosowanie, sposoby zbierania, przechowywania i wykorzystywania. Dużo miejsca poświęcono odpowiedniej diecie, a w rozdziale o witaminach i minerałach w przystępny sposób przedstawiono ich działanie, objawy niedoboru i łatwo dostępne źródła.
Prócz porad typowo terapeutycznych czytelnik znajdzie tu także wiele wskazówek profilaktyki zdrowotne oraz drobnych domowych zabiegów.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=88972&lang=pl

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl/go/_info/?user_id=88972&lang=pl