Aparatka

Wydawnictwo: Radwan
Ilizarow, operacja, leczenie
marsilje

Anna Małoszewska urodziła się 5 maja 1992 roku w Radzyniu Podlaskim, w szóstym miesiącu ciąży swojej mamy. Ważyła zaledwie 950 g. Wcześniactwo znacznie osłabiło jej zdrowie. Największą szkodę wyrządziła sepsa – jej bakterie przyczyniły się do powstania stanu zapalnego goleni, a następnie do jej koślawości i skrócenia. Pierwszą ortopedyczną operację – usunięcie koślawości łydki – przeszła w wieku trzech lat, drugą, która rozpoczęła proces wydłużania kończyny – w wieku lat piętnastu.

W chwili ukazania się książki Anna Małoszewska jest maturzystką I Liceum Ogólnokształcącego w rodzinnym mieście. Pasjonuje się muzyką i językiem angielskim. Obecnie współpracuje z internetowym, regionalnym portalem informacyjnym, wcześniej pisała artykuły dla lokalnej prasy.

„Aparatka” to spojrzenie autorki trzy lata wstecz, kiedy każdy dzień przybliżał ją do wyrównania długości nóg.
Spojrzenie z perspektywy na każdy z dziesięciu miesięcy leczenia, wzbogacone o fragmenty internetowego pamiętnika, który wówczas prowadziła.

źródło opisu: www.radwan.pl

źródło okładki: www.radwan.pl