Fitness dla mężczyzn

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sport". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Siedmioróg
sport fitness mężczyzna
sport
Mateusz

Fitness - pojęcie, które szturmem wdarło się do siłowni na całym świecie i zrewolucjonizowało podejście do aktywności fizycznej. Co tu jest na rzeczy? Jak się ma ten cały fitness do starej, sprawdzonej kulturystyki? Otóż fitness wnosi coś więcej, niż rozbudowa masy mięśniowej i rzeźbienie sylwetki. Oczywiście znajdziecie w tej książce szczegółową prezentację i wizualizację ćwiczeń, treningów i cyklów treningowych. Ale to nie wystarczy. Trzeba pomyśleć o odpowiednim żywieniu, o relaksie i regeneracji. O sensie pracy w siłowni i nowym spojrzeniu na swój organizm, jako całość. Rzeźba to jedno. W fitnessie dochodzi praca nad balansem i koordynacją. Nad ogólną sprawnością fizyczną. Nad rozwijaniem wszelkich pasji sportowych poprzez siłownię. Wreszcie nad pewną filozofią życia, wykorzystaniem ćwiczeń do zdobycia pozytywnej energii, pracy nad swoim wizerunkiem, uzyskaniem tak potrzebnej w dzisiejszym świecie pewności siebie.
Do książki dołączona jest płyta DVD, na której Tomasz Brzózka prezentuje i omawia szeroki wachlarz ćwiczeń na wszystkie partie mięśniowe demonstruje przykładowy trening fitness w siłowni, a także wtajemnicza widza w arkany relaksacji (w konsultacji z joginką Elżbietą Kwasek).

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/k3123_fitness_dla_mezczyzn__plyta_dvd_

źródło okładki: http://siedmiorog.pl/k3123_fitness_dla_mezczyzn__plyta_dvd_

emik84 | 2016-04-07

"Fitnes dla mężczyzn" to książka z płytą DVD adresowana oczywiście do wszystkich chcących popracować nad swoją sylwetką mężczyzn. Jej autorem jest Tomasz Brzózka, praktyk i teoretyk fitnesu, który już od kilkunastu lat jest trenerem fitnesu i ma na swoim koncie wybitne osiągnięcia sportowe w tej dziedzinie. Na kartach publikacji znalazłam bardzo obszerny katalog ćwiczeń, których jest tu zdecydowanie najwięcej. Pozostałe informacje o których warto wspomnieć i które zwróciły moją uwagę to np. kilka wskazówek autora mających na celu przygotowanie nas do rozpoczęcia treningu, jest trochę miejsca poświęconego odżywianiu, są programy treningowe i testy sprawnościowe.

Na kartach publikacji jest całe mnóstwo ilustracji dzięki czemu przyjęcie odpowiedniej pozycji i wykonanie dowolnego ćwiczenia nie będzie dla odbiorców książki większym problemem. Fajnie też, że autor prezentuje ćwiczenia na płycie demonstrując przykładowe warianty treningów. Zdecydowanie łatwiej i przyjemniej jest ćwiczyć...

Książkomaniacy | 2015-07-17
Na półkach: Przeczytane, Recenzenckie
Przeczytana: 16 lipca 2015

"Fitness dla mężczyzn" Tomasza Brzózki to wspaniała pozycja dla fanów sportu. Jednak wbrew tytułowi jest to wspaniała pozycja również dla kobiet. Bogato ilustrowana, oprawiona w twardą okładkę, opatrzona komentarzami i instrukcjami Tomasza Brzózki, praktyka i teoretyka fitnessu, trenera i sportowca w jednej osobie z pewnością wniesie wiele ciekawostek dla wszystkich zainteresowanych tym tematem.

Dla kogo jest ta książka?
Jak pisze sam autor dla każdego od 10 do 100 lat! :D

"Nie ma znaczenia wiek, nie ma znaczenia status społeczny.
Liczą się wyłącznie cele i ich realizacja. Każdy znajdzie właściwy program dla siebie!"

Książkę podzielono na 11 rozdziałów:
6)Programy treningowe
7)Testy sprawności
8)Zdrowe odżywianie
9)Fakty i mity
10) Aneks: artykuły ekspertów
11) Słowniczek

Trener doradza jaki sprzęt i strój do treningu wybrać. Istnieją profesjonalne sprzęty do ćwiczeń, które mają...

Mateusz | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Prosty, zwięzły poradnik stanowiący wstęp do większych i bardziej zdecydowanych działań czytelnika. Wiele dobrych porad, sugestii oraz dobrej jakości zdjęcia ćwiczeń wraz z ich opisami. Coś w sam raz dla kogoś, kto nie wie jak zacząć

Bartosz | 2015-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2015

Pod względem treningu, może i dobra pozycja - fajnie wyjaśnione, duże zdjęcia.
Ale kwestie żywieniowe... no nieprawdziwe do końca informacje, czasem nawet bym powiedział, że niebezpieczne.

Satanistic | 2016-11-19
kamsaf | 2016-05-01