Operacja Marka Scypiona

Tłumaczenie: Jowita Matys
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nova Roma 01". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Hannibal's children
Hannibal, Rzym, wojny punickie
emindflow

Światowy bestseller znanego amerykańskiego autora powieści historycznych - mroczne oblicze cesarskiego Rzymu - miasta zła, korupcji, gwałtu i przemocy. Punktem wyjścia utworu jest druga wojna punicka. Rzym został pokonany i z lękiem oczekuje na decyzję zwycięzcy. Hannibal wspaniałomyślnie zaoferował Rzymianom układ, skoro poddanie się ani dalsza walka nie wchodziły w grę, zaproponował trzecie wyjście cały naród uda się na wygnanie. Spakują to, co będą w stanie zabrać ze sobą, opuszczą Rzym i udadzą się na północ, za Alpy, do dzikiego Norikum. I nigdy nie wrócą. Minęło z górą sto lat. Senat zdecydował, iż nadszedł czas, by sprawdzić, jak wygląda sytuacja w Italii. Postanowił sformować ekspedycję, która pod płaszczykiem nawiązywania stosunków dyplomatyczno-handlowych miała ocenić militarną siłę Kartaginy. Rozpoczyna się rozgrywka...

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=5738

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=5738

kondor | 2018-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2018

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego książka ta zakwalifikowana została do działu "Historyczna" Wprawdzie jest to barwnie i z dużym pietyzmem opisana alternatywna rzeczywistość umiejscowiona w zamierzchłych czasach Cesarstwa Rzymskiego, ale pretenduje raczej do działów "Przygodowe" lub "S/F"
Jeżeli czytający nastawi się na fajną i prostą w odbiorze rozrywkę, z bogatym opisem scen batalistycznych, będzie usatysfakcjonowany. Fan książek historycznych, niech ją czyta z przymrużeniem oka, dla czystej rozrywki.

emindflow | 2013-03-05
Przeczytana: 05 marca 2013

Niestety, rozczarowałem się. Dałem się zwieść opisowi książki licząc na ciekawą powieść osadzoną w okresie historycznym, który od zawsze bardzo mnie interesował. Tymczasem autor wymyślił alternatywną historię, w której po drugiej wojnie punickiej Rzymianie zmuszeni zostali do zbiorowej emigracji i w sto lat później próbują rozpoznać możliwość powrotu na siedem wzgórz. Pomysł może i ciekawy, ale realizacja to już porażka - książka jest przegadana, pozbawiona tempa, zwyczajnie nudna. Jedną gwiazdkę dodaję za okładkę. Nie polecam.