Encyklopedia "Drugiej płci", część pierwsza. Życiorysy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Słowniki Władysław Kopaliński". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: HPS, Przedsiębiorstwo Wydawnicze „Rzeczpospolita” S.A.
leksykon, poradnik, kobiety,
adamats

Encyklopedia "Drugiej płci" nie zamierza uczestniczyć w sporach między różnymi formami feminizmu ani miedzy feministami i antyfeministami. Chce tylko ukazać, tak bezstronnie jak to tylko możliwe, przez zestawienie faktów i cytatów, dramatyczny kontrast między tym, co kobiety potrafią dać światu w sferze intelektualnej i artystycznej, gdy świat daje im jakąkolwiek szansę, a nawet wtedy, gdy jej uporczywie odmawia, a tym, co otrzymują one w zamian w postaci praw i obowiązków, a przede wszystkim oceny, reputacji, dobrego i złego imienia. I to od czasów edeńskiego ogrodu rozkoszy aż do naszych dni.

źródło opisu: Od autora

źródło okładki: skan z oryginału

Beata | 2014-10-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Papierowe