Koty. Encyklopedia hodowcy. Poradnik

Wydawnictwo: Skarbnica Wiedzy
8389420775
flora i fauna

Książka przedstawia historię kotów, ich miejsce w świecie zwierząt oraz kocią anatomię i opis zachowań. Czytelnicy znajdą tu też praktyczne informacje związane z wyborem kota, przygotowaniem domu na jego przybycie, wychowaniem, karmieniem i pielęgnacją pupila.

Magdalena | 2013-08-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 17 lutego 2013

"Koty. Encyklopedia hodowcy. Poradnik" Wojciecha Tymińskiego to książka dla właścicieli lub przyszłych opiekunów kotów, którzy chcą w pełni zrozumieć świat swoich pupili.

Wojciech Tymiński w tym poradniku posługuje się prostym językiem. To żaden zarzut. Dzięki temu zrozumiecie wszystko, co jest w nim zawarte, bez względu na to czy znacie zaawansowane słownictwo weterynaryjne, czy nie.

Mam wrażenie, że ten poradnik jest kompletny. Autor zawarł w nim wszystko, co powinni wiedzieć właściciele małych lwów. Tymiński pisze o miejscu kotów w świecie zwierząt, o historii kota domowego, o kociej anatomii, skórze, włosach, zmysłach. Opisuje również, co oznaczają poszczególne zachowania kota. Tłumaczy mowę ciała tych czworonogów.

Jestem właścicielką trzech kotek. Jedną z nich mam już od dziewięciu lat. Przed przygarnięciem kotki nie wiedziałam o tym gatunku zbyt wiele. Po przeczytaniu opisywanego poradnika okazało się, że lata przebywania z moim czworonożnym przyjacielem spowodowały, że...

Marysieńka | 2011-12-30
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo przyjemna książeczka dla miłośników kotów. Każdy, kto decyduje się na przyjęcie pod swój dach zwierzątka, jakiegokolwiek, powinien zapoznać się z informacjami na jego temat. Czy jest to piesek czy kot czy rybki akwariowe, chomik czy szynszyla. Zwierzątka sprawiają nam swoją obecnością wiele radości ale mają tez swoje potrzeby i wymagania. I takie poradniki jak ten uczą nas jak pielęgnować, karmić, jak się opiekować zwierzątkiem, by było zdrowe, najedzone i radosne. W tym poradniku mamy też opisane najczęściej występujące w hodowlach rasy kotów zobrazowane fotografiami. Polecam.

izkalysa | 2012-08-20
Przeczytana: 2009 rok

Pełen ważnych i ciekawych informacji napisanych prostym i zrozumiałym językiem. Polecam:)

Marika Wąsowska | 2011-06-04
Przeczytana: 14 lipca 2009

Rewelacyjna książka prawdziwa skarbnica wiedzy wiele razy mi pomogła Gorąco polecam

Filemona | 2011-09-20
Na półkach: Przeczytane, Koty, Posiadam