Koty. Encyklopedia hodowcy. Poradnik

2004-01-01
2004-01-01
8389420775

Okładka książki Botanika t. I Morfologia Alicja Szweykowska, Jerzy Szweykowski
Botanika t. I ... Alicja Szweykowska,...
Okładka książki Anatomia i fizjologia człowieka Aleksander Michajlik, Witold Ramotowski, Witold Sylwanowicz
Anatomia i fiz... Aleksander Michajli...
Okładka książki Biochemia Jeremy Berg, Lubert Stryer, John L. Tymoczko
Biochemia Jeremy Berg, Lubert...

"Koty. Encyklopedia hodowcy. Poradnik" Wojciecha Tymińskiego to książka dla właścicieli lub przyszłych opiekunów kotów, którzy chcą w pełni zrozumieć świat swoich pupili.

Wojciech Tymiński w tym poradniku posługuje się prostym językiem. To żaden zarzut. Dzięki temu zrozumiecie wszystko, co jest w nim zawarte, bez względu na to czy znacie zaawansowane słownictwo weterynaryjne, czy nie.

Mam wrażenie, że ten poradnik jest kompletny. Autor zawarł w nim wszystko, co powinni wiedzieć właściciele małych lwów. Tymiński pisze o miejscu kotów w świecie zwierząt, o historii kota domowego, o kociej anatomii, skórze, włosach, zmysłach. Opisuje również, co oznaczają poszczególne zachowania kota. Tłumaczy mowę ciała tych czworonogów.

Jestem właścicielką trzech kotek. Jedną z nich mam już od dziewięciu lat. Przed przygarnięciem kotki nie wiedziałam o tym gatunku zbyt wiele. Po przeczytaniu opisywanego poradnika okazało się, że lata przebywania z moim czworonożnym przyjacielem spowodowały, że wiele się nauczyłam. Poznałam moją kotkę i poprawnie odczytywałam jej zachowanie. Mimo wszystko jednak, w książce znalazły się ciekawostki, które mnie zaskoczyły. Bo kto z Was wie, że kot nie mruczy tylko wtedy, gdy jest zadowolony, ale również wtedy, gdy go coś boli?

A jedna z ciekawszych informacji, o której wiedziałam przed przeczytaniem tego poradnika jest taka, że kotki z jednego miotu mogą mieć różnych ojców! Nie róbcie wielkich oczu. ;)

Bardzo podobał mi się również rozdział, w którym autor opowiada o tym, że posiadanie kota to ogromny obowiązek, że przygarnięcie jakiegokolwiek zwierzęcia wiąże się z wzięciem na siebie odpowiedzialności. Wiele osób myśli, że koty to zwierzęta, które potrzebują mało uwagi, że są najmniej angażującymi zwierzętami. Bzdura! By przyjąć kota należy w domu przygotować dla niego miejsce, należy poczytać o odpowiednim odżywianiu, pielęgnacji, opiece, trosce o zdrowie. To nie jest proste i wymaga czasu.

Mimo, że ja tego nie zrobiłam, uważam, że ten poradnik powinien przeczytać każdy, kto chce przygarnąć kota w przyszłości, bo do takiej decyzji trzeba się przygotować, przemyśleć, dojrzeć. Zwierzę to członek rodziny. Nie może się nam znudzić.

Oprócz tego w "Koty. Encyklopedia hodowcy. Poradnik" znajdziecie wiele informacji o różnych rasach kotów. Niestety nie wszystkie z nich są ukazane na fotografiach. Ważne za to jest to, że nie możemy przy kupowaniu rasowego kota kierować się tylko jego wyglądem. Każda rasa ma określone cechy charakteru. Niektóre koty przywiązują się do wszystkich domowników, inne tylko do jednego. Niektóre lubią przebywać z dziećmi, inne tego nie znoszą. By uniknąć w przyszłości różnych kłopotów ważne by zapoznać się ze sposobem życia kotów i ich reagowania na poszczególne bodźce.

"Koty. Encyklopedia hodowcy. Poradnik" nawet długoletnim właścicielom kotów otwiera oczy. Ten poradnik sprawił, że opisywane czworonogi zaczęłam postrzegać jako jeszcze bardziej skomplikowane istoty niż dotychczas. Szczerze polecam!

P.S. Ocena nie jest wyższa, ponieważ książka Tymińskiego nie rozwiązuje, w moim przypadku, problemu załatwiania się kotów poza kuwetą. ;)

Bardzo przyjemna książeczka dla miłośników kotów. Każdy, kto decyduje się na przyjęcie pod swój dach zwierzątka, jakiegokolwiek, powinien zapoznać się z informacjami na jego temat. Czy jest to piesek czy kot czy rybki akwariowe, chomik czy szynszyla. Zwierzątka sprawiają nam swoją obecnością wiele radości ale mają tez swoje potrzeby i wymagania. I takie poradniki jak ten uczą nas jak pielęgnować, karmić, jak się opiekować zwierzątkiem, by było zdrowe, najedzone i radosne. W tym poradniku mamy też opisane najczęściej występujące w hodowlach rasy kotów zobrazowane fotografiami. Polecam.

Rewelacyjna książka prawdziwa skarbnica wiedzy wiele razy mi pomogła Gorąco polecam

Bardzo dobry poradnik.

Bardzo dobry poradnik.

Pełen ważnych i ciekawych informacji napisanych prostym i zrozumiałym językiem. Polecam:)

Nieaktualna, przestarzała.

Nieaktualna, przestarzała.