Perl. Receptury. Wydanie II

Książka jest przypisana do serii/cyklu "O'Reilly". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Helion
Perl Cookbook, Second Edition
Grzegorz

Książka "Perl. Receptury. Wydanie II" to wyczerpujący zbiór problemów, ich rozwiązań oraz praktycznych przykładów przydatnych dla wszystkich programujących w Perlu. Pierwsze wydanie książki cieszyło się ogromną popularnością, uznane zostało nie tylko za jedną z najlepszych książek o Perlu, lecz również za najlepszą książkę dotyczącą programowania w dowolnym języku. Ukazanie się pierwszego wydania tej książki to zarazem data powstania nowego rodzaju podręcznika programowania, nie jest to tylko zbiór różnego rodzaju sztuczek i wskazówek, ale przede wszystkim książka, która przedstawia niuanse programowania za pomocą zaczerpniętych z praktyki programistycznej problemów oraz przykładów.

Drugie wydanie książki "Perl. Receptury" zostało rozszerzone w taki sposób, aby opisać nie tylko nowe cechy samego Perla, lecz również nowe technologie powstałe od czasu opublikowania pierwszego wydania. Dodane zostały dwa całkiem nowe rozdziały, a wiele innych zostało poszerzonych: pojawiło się 80 nowych receptur, zaś 100 zostało uaktualnionych.

Książka zawiera omówienie obróbki danych (łańcuchów znakowych, wartości liczbowych, dat, tablic zwykłych oraz asocjacyjnych), obsługi operacji wejścia-wyjścia, wyrażeń regularnych, modułów, odwołań, obiektów, struktur danych, sygnałów, wykorzystania baz danych, tworzenia aplikacji graficznych, stosowania komunikacji międzyprocesowej, bezpieczeństwa, programowania aplikacji internetowych, wykorzystywania CGI oraz LWP.
Tę edycję uzupełniono także o:

- Opis obsługi standardu kodowania Unicode w Perlu z uwzględnieniem obsługi -łańcuchów znakowych, wyrażeń regularnych oraz operacji wejścia-wyjścia.
- Specjalny rozdział poświęcony programowaniu przy użyciu mod_perla, będącego modułem Apache osadzającym język Perl w tym popularnym serwerze HTTP, co ogromnie przyspiesza wykonywanie zadań w porównaniu z tradycyjnym interfejsem CGI.
- Nowe oraz uaktualnione receptury opisujące zastosowanie modułów dołączanych do standardowej dystrybucji Perla.
- Nowy rozdział dotyczący przetwarzania dokumentów XML, światowego standardu wykorzystywanego w procesie tworzenia oraz wymiany dokumentów.

Książka "Perl. Receptury. Wydanie II" została określona mianem najbardziej przydatnej książki napisanej dotychczas o Perlu. Uczy ona programowania w najszybszy sposób: przedstawiając sposób rozwiązania danego zadania przez ekspertów, a następnie jego objaśnienie. Choć książka ta nie jest podręcznikiem języka Perl, pokazuje ona, jak należy programować w tym języku.

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/perl-receptury-wydanie-ii...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/okladki/326x466/perec2.jpg