Jak uczyć się efektywnie. Metody i motywacja. Praktyczny prz

Wydawnictwo: KMK Promotions
8392025504
poradniki

Nie wystarczy po prostu wiedzieć, że trzeba zrozumieć materiał, zadawać pytania, czy przypomnieć sobie przeczytany materiał. Musisz również wiedzieć, jak konkretnie wykonywać te operacje i co jest tak samo ważne w jaki sposób sam możesz ocenić, czy wykonujesz je prawidłowo.Podobnie w odniesieniu do motywacji nie wystarczy powiedzieć studentom, aby byli dojrzali, aby wyznaczali cele, aby nie denerwowali się podczas egzaminu lub, aby uczyli się na własnych błedach. Muszą też wiedzieć, jak wykonać te zadania.

Herald | 2015-10-13
Przeczytana: 13 października 2015

Bardzo dobra książka dotycząca uczenia się, nie jest prosta i jeszcze długo zajmie mi przerobienie całości oraz zastosowanie w praktyce. Nie ma tutaj informacji zbędnych lub nielogicznych jak to bywa w innych poradnikach.
Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza zaczyna się nauką czytania, trudno tu się nie zgodzić z czymkolwiek co jest tam przedstawione, łącznie z opinią na temat czytani percepcyjnego które jest tylko patrzeniem a nie czytaniem. Autor pokazuje jak czytaniem abstrakcyjnym rozpracować nawet najtrudniejsze teksty. Następne tematy tej części to opis jak programować pamięć aby zapamiętywać to czego się uczymy, oczywiście podane są konkretne techniki oraz przyczyny ewentualnych niepowodzeń. Następnie jest kontekst socjalny, fizyczny, gospodarowanie czasem, notatki z wykładów, egzaminy. Kończy się monitorowaniem własnej nauki, co jest bardzo istotne.
Druga część dotyczy motywacji, tutaj można znaleźć dużo ciekawych informacji na temat zmęczenie, znudzenia,...

| 2011-04-03
Przeczytana: 27 marca 2011

Z całek ksiązki najbardziej podobał mi się rozdział 13, Monitorowanie swojej nauki. Odkryłam, że w tej kwestii mam braki, które później przekładają się np. na gorsze wyniki.

Kalaf | 2016-09-05
Outcast | 2015-12-14