Trzy komedie: Lizystrata, Sejm kobiet, Plutos

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Lisistráte; Ekklesiázousai; Ploutos
komedie greckie
joanna

Bohaterka komedii Lizystrata, przywódczyni ateńskich kobiet, jako sposób na przywrócenie pokoju proponuje... kobiecy strajk erotyczny. Bohaterka Sejmu kobiet, Praksagora chce uzdrowić państwo przez uchwałę zgromadzenia ludowego, wówczas niedostępnego dla kobiet. Plutos pokazuje związek między bogactwem a sprawiedliwością. Z satyry i karykatury komedii wyłania się niezwykle barwny i autentyczny obraz życia Aten.

źródło opisu: ossolineum.com.pl

źródło okładki: www.antykwariatpodkarpacki.pl