Dziecko z autyzmem. Wyzwalanie potencjału rozwojowego + CD

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pedagogika specjalna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
dziecko, autyzm, psychologia
Łukasz

W książce autorka omawia program terapii rozwojowej dla dzieci z problemami emocjonalnymi, szczególnie dla dzieci z autyzmem oraz nieprawidłowo ukształtowaną więzią z ludźmi (np. objawy choroby sierocej wśród dzieci w domach małego dziecka), praktyczne ustrukturalizowane scenariusze procedur terapeutycznych łagodzących obrony percepcyjne dzieci autystycznych oraz kształtujących podstawowe kompetencje umożliwiające kontakt tych dzieci z ludźmi. Scenariusze zostały tak opracowane, by mogły je stosować osoby, także rodzice, bez specjalistycznego wykształcenia. Proponowane metody nie wymagają nakładów finansowych ani specjalistycznego sprzętu – „narzędziem” terapii są opiekunowie lub terapeuci. Praktyczne wskazówki opierają się na piętnastoletnim doświadczeniu Klubu Terapeutycznego dla Dzieci z Poważnymi Problemami Emocjonalnymi i ich Rodzin działającego przy Ośrodku Badań i Usług Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/163288/dziecko-z-autyzmem.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/163288/dziecko-z-autyzmem.html

Łukasz | 2013-02-14

O recenzję poprosiłem Mamę Pawła :)

Niedawno na rynku wydawniczym ukazała się najnowsza publikacja Hanny Olechnowicz i Roberta Wiktorowicza pt.” Dziecko z autyzmem. Wyzwalanie potencjału rozwojowego”.
Książka skierowana jest przede wszystkim do pedagogów specjalnych, terapeutów, psychologów, nauczycieli i wychowawców, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności zawodowe w zakresie wspomagania dzieci i uczniów z autyzmem oraz ich rodzin. Powstała w oparciu o doświadczenia kliniczne i jest odpowiedzią na potrzeby w/w grup zawodowych.
Autorzy z wielką wnikliwością wyjaśniają źródła objawów autystycznych i w czytelny sposób opisują metody psychoterapeutyczne. Przedstawiają sposoby postępowania w celu ponownego uksztaltowania więzi społecznych, właściwej komunikacji i innych problemów ze spektrum autyzmu.
Udostępniają czytelnikowi szczegółowe karty diagnostyczno-terapeutyczne, jako wytyczne do indywidualnej pracy z dzieckiem. Każdy dział ubogaca odwołanie się do innych publikacji,...

Kamila | 2016-03-24
Przeczytana: 24 marca 2016