Izy Rajder czyli Pieszy jeździec

8321205704
satyra, humor
satyra
Delirium

"Nazywają mnie Krzysztof Daukszewicz, to znaczy nazywają mnie tak ci, którzy zapamiętali, jak się takie nazwisko wymawia, to jest Urząd Skarbowy, komornik i trochę znajomych. Przeciętny obywatel wymawia moje nazwisko Dauszkiewicz lub Dałszkiewicz. Jedynie "Magazyn rodzinny" parę lat temu wydrukował poprawnie Daukszewicz, ale za to dał mi na imię Krystyna."

źródło opisu: okładka

źródło okładki: źródło własne

JackTheDevil | 2017-09-08

Książka to zestawienie różnych tekstów Krzysztofa Daukszewicza, napisanych na przestrzeni kilkunastu lat. Są wśród nich krótkie, anegdotyczne felietony, nie brakuje również piosenek. Wszystko przesyca satyra, ale dość gorzka - charakterystyczna dla beznadziei lat 80. i początku lat 90. Wiele jest tutaj nawiązań do polityki, ale również społeczeństwa i przywar narodowych Polaków. Całość zaserwowana w formie atrakcyjnej i bezpretensjonalnej. Miła, choć niewiele wnosząca i miejscami nieco już przebrzmiała lektura.

nina19 | 2016-03-05
reptar | 2016-02-16