Zgłosuj na książki roku 2017

Świetne sowy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poezje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Biuro Literackie
poezja,
poezja
aspazja

Lekturze Świetnych sów towarzyszy zarówno śmiech, jak i głęboki namysł nad sprawami życia i śmierci. Autor umiejętnie prowadzi czytelnika przez gąszcz myśli, zauważeń i pytań, a zakończenie jednego utworu nieraz staje się początkiem kolejnej poetyckiej historii. Dlatego kolejne wiersze czyta się jak jednolitą całość, którą można porównać do poematu lub nawet do mantry, tym bardziej, że sporo tu tematów dotyczących egzystencji, religii, wiary.

źródło opisu: www.biuroliterackie.pl

Na półkach: Przeczytane, Poezja
Shane | 2015-02-21
Fenne Velen | 2015-01-13
5 - 10 - 15 młodych polskich twórców: poeci

Młodzi polscy pisarze, poeci i reporterzy - tworzymy zestawienie nazwisk twórców już znanych i tych, którzy dopiero niedawno mieli swój literacki debiut. Dziś prezentujemy 10 polskich poetów, o których się mówi.