Zaawansowane wybuchowe kopnięcia . Część 2

Wydawnictwo: Budo-Sport
5 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Chong Lee, uznany za jednego z czołowych specjalistów w kraju w dziedzinie zadawania ciosów nogami, przedstawia tutaj idealną możliwość zgłębiania prawdziwie doskonałej formy kopania.

Kacper | 2016-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2016

Jest to uaktualniona wersja części pierwszej „Dynamicznych Kopnięć”. Znajdziemy tu głównie zbiór zdjęć prezentujących techniki nożne (w gimnastyczno-cyrkowym wykonaniu) z ich skromnym opisem.

Znajdziemy tu takie ciekawostki jak m.in.:
- „kopnięcie toczącego się wzgórza” czyli przewrót w przód w stronę przeciwnika z jednoczesnym wyprostowaniem nogi, co jak sugeruje jest formą kontrataku na przeciwnika atakującego (ręką) nasze wysokie partie ciała;
- Chong Lee demonstruje również jak pokonać dwóch przeciwników - kopiąc ich obu w głowę jedną nogą, nie odstawiając jej nawet na ziemię;
- jest również opisany sposób na to by obronić się przed dwoma napastnikami, którzy podjęli decyzję by zaatakować nas jednocześnie tą samą techniką (kopnięciem bocznym w głowę!). I tak samo jak nieprawdopodobny wydaje się być taki scenariusz ataku w prawdziwym życiu, tak samo mało prawdopodobna wydaje się być skuteczność prezentowanego wariantu obronnego.

Książka do najnowszych nie należy. Może być...

książek: 2045
Roman | 2013-02-25