ZWIERZĘTA Z KRESKÓWEK. SZKOŁA RYSOWANIA

Wydawnictwo: Arkady
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
rysowanie, poradnik
Anna

Zabawnie napisany poradnik krok po kroku pokazuje, jak w prosty sposób, przy pomocy zaledwie kilku linii rysować urocze zwierzaki z animowanych filmów. Będzie on znakomitą pomocą dla nauczycieli i rodziców chcących zaszczepić swym pociechom zamiłowania plastyczne. Dzięki szczegółowo opisanym technikom i unikalnym radom tworzenie bohaterów ulubionych kreskówek da dzieciom dużo radości.

źródło opisu: http://www.arkady.eu/

źródło okładki: www.arkady.eu

książek: 1951
Anna | 2013-02-12
Przeczytana: 01 lutego 2013

Są to przystępnie opisane, ba!, narysowane krok po kroku 'kreskówkowe' zwierzątka. Wszystko staje się banalnie proste dzięki tym szkicom, rysunkom, poznajemy między innymi sposoby na ukazanie za pomocą paru kresek charakteru naszych postaci.
Pierwsze wskazówki dotyczą tego, by rysować nie małe zwierzątka, tylko wielkie, by nie żałować kartki, miejsca. Wtedy mamy swobodę, wolność, możemy rysować bez ograniczeń.
Papier może być dowolny, serwetka w restauracji, bo akurat przy obiedzie nabraliśmy ochoty do szkicowania, ważne jest tez światło, bo bez niego nie dopracujemy szczegółów, które sa tu niebywale istotne.
Rysowanie zaczynamy od środka kartki, tak radzi nam autor.
Należy dużo próbować, ćwiczyć, bo nie od razu wszystko nam wyjdzie, nie po pierwszych rysunku, ale nie zniechęcajmy się, bo to normalne, najważniejsze to pracować nad sobą, szkicować, rysować jak najwięcej i najczęściej.
Coś co mnie zdziwiło to linie pomocnicze, są one nam bardzo potrzebne, bez nich nie osadzimy dobrze...

Guiwenneth | 2013-12-18
Nei Weim | 2015-01-06