Zgłosuj na książki roku 2017

Tatuaż. Element współczesnej kultury

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
tatuaże, tatuaż
popularnonaukowa

W pracy znajdujemy informacje zarówno o funkcjach tatuaży, sposobach ich wykonywania, jak i usuwania. Interesująco wypadły rozważania nad społeczną funkcją tatuażu oraz jego historią. Autor umiejętnie wykazał zmianę podejścia do tatuażu i związanych z nim stereotypów.

/z recenzji wydawniczej prof. zw. dr. hab. Zenona Jasińskiego/

źródło opisu: Wyd. Adam Marszałek, 2010

źródło okładki: http://www.marszalek.com.pl/

Przeczytana: 12 lutego 2013

"Tatuaż.Element współczesnej kultury" Książka ta porusza temat, który nadal budzi kontrowersje mimo, że stajemy się coraz bardziej otwarci na wszelkie formy odmienności czy ekstrawagancji.I w czasach obecnych zjawisko tatuażu z pewnością nikomu nie jest obce, ale kto tak naprawdę jest w stanie powiedzieć o nim coś więcej prócz tego, że jest to rysunek na ciele? Czy wiecie jakie są jego typy? Od jak dawna jest znany? I skąd w ogóle wzięło się słowo tatuaż? na te pytania i wiele innych w książce "Tatuaż.współczesny element kultury" z pewnością znajdziemy należyte odpowiedzi.Na wstępie Autor przedstawia liczne definicje omawianego zjawiska zgłębiając jego korzenie historyczne dzięki czemu czytelnik dowie się miedzy innymi następujących ciekawostek: Termin tatuaż wywodzi się z języka polinezyjskiego i w dialekcie tahitańskim słowo " tatau znaczy - malowidło ,znak.Zanim pojawiło się ogólnoświatowe pojęcie tatuażu, w Europie mówiło się głównie, że ktoś jest umalowany lub wypunktowany....

monasco | 2015-06-22
Przeczytana: 2015 rok

Ucieszyłam się co niemiara, gdy w katalogu biblioteki uniwersyteckiej znalazłam książkę traktującą o tatuażu. Już w domu okazało się, że niestety mój entuzjazm był nieco przedwczesny. Język książki jest bardzo niedopracowany, wręcz nijaki. Z całą pewnością forma rządzi się swoimi zasadami i narzuca pewne granice (pierwotnie była to praca magisterska), jednak w moim odczuciu można było sobie pozwolić na nieco więcej wirtuozji. Biję brawa za obiektywizm oraz dużą dawkę informacji, była to ciekawa lektura.

Karminiano | 2017-05-09
Na półkach: 2017, Przeczytane