Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Albatros
6 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
LE COEUR DES FEMMES
poradniki

Co trzecia kobieta na świecie umiera na choroby serca i układu krążenia. Kobiety padają częściej od mężczyzn ofiarami zawału serca. Tymczasem wcale nie musi tak być - chorobom serca i układu krążenia można zapobiec. Jak to zrobić – jaki tryb życia prowadzić, jak sie odżywiać, jaką postawę przyjąć wobec tej wiszącej nad kobietami na całym świecie śmiertelnej groźby – o tym mówi popularno naukowa książka – podręcznik Daniele Hermann. Mimo, że zawał serca i udar oraz problemy wynikające z podwyższonego poziomu cholesterolu we krwi to choroby, których ofiarą, jak się ogólnie przyjmuje, padają głównie mężczyźni, statystyki mówią inaczej. Dziś choroby układu krążenia zabijają przede wszystkim kobiety i to coraz młodsze. W ciągu ostatnich trzydziestu lat świat lekarski, nastawiony na leczenie serc mężczyzn, zapomniał o kobietach. Daniele Hermann w sposób przejrzysty wyjaśnia, jak bardzo różni się pod względem budowy i sposobu działania serce kobiety od serca mężczyzny, jak różne (i często lekceważone przez lekarzy) są objawy choroby serca u kobiety i u mężczyzny, oraz proponuje metody, dzięki stosowaniu których kobieta może tych chorób uniknąć. Daniele Hermann jest prezesem fundacji badającej przyczyny chorób serca i układu krążenia u kobiet założonej przy Instytucie Francuskim. Sama od wczesnej młodości cierpi na ostrą niewydolność serca i całe swoje życie poświęciła na uczulenie społeczeństwa i środowiska lekarskiego na tę chorobę. W 2011 roku zorganizowała program badań klinicznych zajmujących się schorzeniami serca u kobiet przy Szpitalu Europejskim im. Georgesa Pompidou.

tattwa | 2015-05-03
Przeczytana: 03 maja 2015

Książka z tych które trzeba przeczytać. Zawiera garść ważnych informacji, lekkostrawnie podanych. Nawet jeśli choć trochę z nich trafi do naszej świadomości i się zakorzeni, to już będzie dobrze. Książka traktuje nie tylko o chorobach układu krążenia, ale równie mocno skupia się na badaniach, stylu życia i na diecie. Praktycznie druga jej połowa dotyczy żywienia i wartości odżywczych poszczególnych produktów, co uważam za duży plus.

Senny_dziobak | 2017-06-30

Osobiście uważam tą książkę za momentami nudnawą i powtarzającą się zwłaszcza gdy autorka opisywała właściwości co poniektórych produktów żywnościowych albo pisała o konsekwencjach pewnych chorób albo stylu życia. Jednakże akurat tego trudno byłoby uniknąć. Mimo to uważam, że osoby zainteresowane tematem mogą spokojnie umieścić tą książkę na swojej liście "do przeczytania" jednak powinna być ona jedną z wielu o podobnej tematyce zwłaszcza, że zawiera istotne informacje o przyczynach, skutkach i objawach chorób oraz dokładnie porusza aspekt odżywiania się.

MAZA | 2017-04-18
Przeczytana: 20 kwietnia 2017