Dar

Tłumaczenie: Izabela Matuszewska
Cykl: Czarodzieje (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
The Gift
czarodzieje

Kolejny tom trylogii młodzieżowej o nastoletnich czarodziejach, autorstwa bestsellerowego amerykańskiego pisarza, lidera światowych list sprzedaży książek, Jamesa Pattersona. Whit i Wisty uciekają z rąk Nowego Ładu. Podczas powrotu do domu towarowego Garfunkel, który jest schronieniem dla ukrywających się dzieci, Whit ma dziwne wizje, w których jego zmarła dziewczyna, Celia, każe mu się oddać w ręce Nowego Ładu. Czarodziejów czekają ciężkie walki z totalitarnym reżimem.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1221,1728,dar.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1221,1728,dar.html

Bartholomev | 2016-01-26

Książka dużo lepsza niż tom 1. Zupełnie inaczej napisania, nie tak płytka jak "Czarownica". Czytając, poczułem, że autor(zy) jednak podchodzą do czytelnika z szacunkiem. Świetny zabieg z rozdziałami Jedynego. Dałbym sześć gwiazdek, gdyby nie fakt, że akcja w książce prezentuje w zasadzie to samo wciąż i wciąż: zdrada, ucieczka, zdrada, ucieczka, zdrada, ucieczka.
W dalszym ciągu polecam młodszemu czytelnikowi, bo jednak ważny problem w tej historii jest poruszony - dyktatura i tyrania polityczna. Niby wszystko spisane pół żartem, pół serio, ale jednak może dać co poniektórym do myślenia.
Jestem ciekaw ostatniego tomu, aczkolwiek zdaje mi się, że wiem jak to się wszystko zakończy.

Allieliste | 2015-12-21

Nie jestem nią zachwycona. Męczyłyśmy się ze sobą ponad tydzień... Nie mogłam jej skończyć.

Cathrine | 2015-10-10
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 października 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kiedy przeczytałam drugą część "Czarownicy" ,do teraz mam wrażenie,że autorce skończyły się pomysły na kolejne części. Ciągle uciekają przed Jedynym,w pierwszej,drugiej i prawdopodobnie trzeciej. Łapie ich,uciekają,łapie ich,uciekają i tak w kółko. Mimo tego chętnie sięgnę po kolejne części.

Lenka | 2015-09-27
Przeczytana: 26 września 2015

Niestety, zdecydowanie gorszy tom od poprzedniego. Nic mnie nie zaskoczyło i miałam wrażenie, że niektóre przygody bohaterów były zbyt mocno naciągane, nieciekawe. Kolejnego tomu jak na razie nie ma w bibliotece, choć i tak raczej go nie przeczytam.

silence | 2015-08-17
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Ludzie umierają. Ludzie znikają. Ludziom zdarzają się wypadki, zostają zaczepieni na ulicy, albo wpadają w niezłe kłopoty. To niesamowite, że James Patterson, autor serii "Czarodzieje" swój mały, książkowy światek skonstruował w sposób, że główni bohaterowie powyższe punkty odhaczają tak, jak odhaczyć może każdy szanujący się pisarz motyw licznego zagryzania warg w swojej nowej książce. Whit i Whisty to brat i siostra, którzy żyją w świecie kontrolowanym przez reżim Nowego Ładu, na którego czele stoi Ten, Który Jest Jedyny. Od pamiętnej nocy, kiedy zostali porwani i poznali swoje zdolności magiczne, zostają umieszczeni w więzieniu, a zwolennicy totalitarnego rządu zawzięcie próbują złamać ich opór. Rodzeństwo na czele ruchu oporu podejmuje walkę przeciwko brutalnym rządom, aby ocalić cywilizację przed totalną zagładą.

"Dar" to drugi tom serii o Czarodziejach, która ma w sobie pewną specyfikę, a mianowicie: każdy tom wraz z Jamesem Pattersonem tworzy inny pisarz. I mimo, że w...

Caroline Livre | 2015-08-02
Przeczytana: 30 lipca 2015

"Sytuacja przedstawia się zacznie gorzej"

Jakiś czas temu Ten, Który Jest Jedyny przejął kontrolę nad światem. Sprawił, że ludzie stali się jego poddanymi niczym pozbawione mózgu roboty, które ślepo wykonują każdy rozkaz pana. Największe zagrożenie dla jego autorytarnych rządów stanowią młodzi i buntowniczo nastawieni ludzie, których usilnie stara się pozbyć.

"Ten, Który Jest Jedyny boi się nas niczym ognia, boi się ogromnych możliwości, które w nas drzemią, nieobliczalnej energii."

Wisty i Whit to rodzeństwo posiadające zdolności magiczne, których pozazdrości im sam Jedyny. Bowiem do pełnej kontroli nad ludźmi brakuje mu już tylko jednego - Daru nastolatków. Dlatego posunie się do najokrutniejszych z okrutnych czynów, byle tylko dostać to, o czym od dawna marzy.

"Jeśli jest coś, co budzi we mnie nadzieję, na zwycięstwo z Nowym Ładem, to myśl, że mamy tyle talentów. I pasji."

Czy i tym razem rodzeństwu uda się go przed tym powstrzymać?

Zacznijmy od tego, że pierwsza część...

Książkomania | 2015-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2015

Czarownica z Darem.

Odkąd tylko dowiedziałam się, że seria „Czarodzieje” jest przepełniona magią i tajemnicą, wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Nie zawahałam się nawet ani chwili. Pierwszą część pochłonęłam zaledwie w jeden dzień. Drugą część – „Dar” również przeczytałam szybko, gdyż od tych książek po prostu nie można się oderwać.

„Kolejna tajemnica w tajemnicy w środku innej tajemnicy.”

Whit i Wisty po ucieczce z więzienia i szpitala muszą stawić czoło Nowemu Ładowi, a ściślej mówiąc przywódcy Nowego Ładu – Temu Który Jest Jedyny. To on pragnie zawładnąć wszystkimi mocami, a na drodze ku tej doskonałości stoi mu rodzeństwo Wszechdobrych. Wisty posiada Dar, którego tak bardzo pożąda Ten Który Jest Jedyny. Whit odkrywa w sobie nowe zdolności. Rodzeństwo odnajduje rodziców, jednak nie mogą się długo nacieszyć rodzinnym szczęściem. Do czego posunie się Ten Który Jest Jedyny by odebrać Dar? Czy Whitowi i Wisty uda się ocalić Wolne Terytorium?

Magia, tajemnica, intryga i jeszcze...

Dar jest to drugi tom przygód Wisty i Whita - najbardziej poszukiwanego rodzeństwa w Nadziemiu. Garfunkel coraz częściej jest bombardowany przez wojska Tego Który Jest Jedyny. Do tego wszystkiego rodzeństwo wciąż stara się odnaleźć ukochanych rodziców. Czy im się uda?

Po Czarownicy myślałam, że ta seria niczym mnie już nie zaskoczy. Jednak się udało. W tej części mamy jeszcze więcej wątków, które - niestety - czasami pojawiały się znikąd, a przerywane zostawały nagle, bez żadnego wyjaśnienia. Mimo to akcja cały czas pędziła, nie dając ani czytelnikowi ani głównym bohaterom wytchnienia. Tak jak pierwszy tom Dar czyta się błyskawicznie. Prawdopodobnie to dzięki króciutkim pod...

Sophia Salvatore | 2015-06-25
Przeczytana: 24 czerwca 2015

James Patterson powraca do nas z kolejną częścią serii "Czarodzieje", którą tym razem napisał wspólnie z Ned Rust.
W "Darze" James Patterson opisuje dalsze losy młodych czarodziejów, którzy wymknęli się spod twardej ręki Tego Który Jest Jedyny. Wspólnie przemierzają obszary Wolnego Terytorium, aby dostać się do bazy Ruchu Oporu gdzie czekają na nich inne dzieci, którym Nowy Ład jeszcze nie zdążył zrobić wody z mózgu. Dom towarowy Garfunkel, który służy małoletnim za schronienie coraz częściej staje się celem ataku wojsk Nowego Ładu. Totalitarny reżim stara się zniszczyć wszystko co choć trochę przypomina świat sprzed rządów Ładu. Bombardowane są miasta i ulice, dzieci porywane są z domów i umieszczane w specjalnych szkołach a nauka i sztuka przestaje istnieć.
Dar" to jak widać dobra kontynuacja serii, którą bardzo przyjemnie mi się czytało. Powieści Jamesa Pattersona choć nie jest zbyt wymagającym dziełem to jednak warto po nią sięgnąć. Według mnie to może być całkiem niezła...

Nastia | 2015-04-05

I co i już? Rany, tak szybko? Dopiero co byłam na początku a tu już koniec. Tempo czytania tej książki jest zawrotne. Podobnie jak w 1 części krótkie rozdzialiki znikają kamfora, a prędkość akcji jest wręcz zabójcza. I tu jest pies pogrzebany. Coś się dzieje (a dzieje się cały czas), ale co to jest, dlaczego, skąd to się wzięło? Te pytanie towarzyszyły mi niemalże w ciągu całej lektury. Dlaczego całkiem niezły pomysł na fabułę, został tak, za przeproszeniem spartaczony? Bo został, bo książka nie powinna tak wyglądać...