Mały poradnik zen

7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Little Zen Companion
filozofia, etyka
becia

Wybór wierszy, myśli, sentencji i przypowieści związanych tematycznie z zen - starożytną mądrością chińską, uczącą poruszania się po Drodze życia. Do tej właśnie Drogi, utkanej z refleksji i medytacji, odnoszą się zebrane w książce słowa, w których celebruje się zwykłe sprawy, opowiada o mistrzach i uczniach, o naturze i sztuce, rzeczowości rzeczy i jedności wszechświata, o prostym życiu i oświeceniu.

źródło opisu: http://sklep.zysk.com.pl

źródło okładki: http://sklep.zysk.com.pl

wilcza_jagoda | 2014-12-01
Przeczytana: 1998 rok

mała, niepozorna książeczka, ale dla mnie bardzo ważna. przeczytałam ją jako piętnastolatka i bardzo na mnie wpłynęła. chyba dużo się z niej nauczyłam. i ciągle do niej wracam.