Nieoczywistości. Ekonomiczna teoria wszystkiego

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Uncommon Sense. Economic Insights, from Marriage to Terrorism
analiza ekonomiczna
biznes, finanse

Pasjonująca wymiana poglądów stworzona na podstawie ponad 100 tekstów i komentarzy zamieszczonych na blogu The Becker-Posner Blog. Gary S. Becker i Richard A. Posner udowadniają, że analiza ekonomiczna nie jest jedynie narzędziem dla naukowców i analityków rynku. Znajdują ekonomiczne wyjaśnienie różnych, niekiedy kontrowersyjnych problemów: czy społeczna odpowiedzialność biznesu to tylko...

czy społeczna odpowiedzialność biznesu to tylko wizerunkowa sztuczka?
jakie byłyby skutki zalegalizowania poligamii?
czy Stany Zjednoczone powinny wspierać fi nansowo i militarnie inne kraje?
jak rankingi uczelni wyższych wpływają na poziom edukacji?
czy demokracja służy wysokiemu poziomowi życia, czy to wysoki poziom życia służy demokracji?
Czytelnik tej książki będzie miał okazję przekonać się, jak jasno, precyzyjnie i zarazem przystępnie można pisać o bardzo różnorodnych, zawiłych i często budzących silne kontrowersje problemach współczesnego świata.
prof. Leszek Balcerowicz

źródło opisu: http://wkp.profinfo.pl

źródło okładki: http://wkp.profinfo.pl

Novik | 2014-11-03
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

Chicago boy posiadający salon przyozdobiony nagrodą nobla wymienia swoje słodkowodne poglądy z innym, mniej udekorowanym chicago boyem. W oficjalnej recenzji wyczytałem, że wymiana owa jest pasjonującą, co mnie jednak wydaje się sporą przesadą. Liczyłem, naiwne cielę na zdecydowanie większą błyskotliwość tegoż ping-ponga, no bo jak "nieoczywistości" to i pewnie można się lekko spodziewać stawiania świata na głowie, a przynajmniej radykalnego obtłukiwania go z obowiązujących dogmatów. Tymczasem poza może dialogiem o wielożeństwie żadne tego typu olśnienia mnie w związku z czytaniem tej książki nie napotkały. Nudy.

Andżej Żurawski | 2017-11-02
Rafał | 2017-01-18