Porady lecznicze, kosmetyczne i kulinarne z zielnika J. R. Tolkiena

Tłumaczenie: Magdalena Bilińska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Ojców Franciszkanów Niepokalanów
L'erbario di Tolkien. Ricette e rimedi naturali della Terra di Mezzo
flora i fauna
Paskuda

Od zarania dziejów ludzie poszukiwali roślin przedłużających młodość i poprawiających zdrowie. Praktyczna wiedza zawarta w niniejszym zielniku jest oparta na wielowiekowym do,świadczeniu i mądrości, w które J. R. Tolkien wyposażył bohaterów swoich książek. Świat, który wymyślił i który zaludnił postaciami, historiami i opowieściami, odmalował z niezwykłą uwagą i troską o każdy szczegół, w najdrobniejszych detalach, wśród których nie brakło i tych botanicznych oraz przekonania, że natura jest nie tylko piękna i przyjemna, ale także dostarcza leków i środków, które potrafią czynić cuda, a mądre wykorzystanie jej darów, roślin i ziół pozwala leczyć rany i choroby, służy zdrowiu i urodzie.

źródło opisu: opis na okładce

źródło okładki: Mój własny egzemplarz książki, fotografia

Flover | 2016-06-09
Paskuda | 2013-02-09