Gigant 11/98: Planeta skarbów

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Seria: Komiks Gigant
Wydawnictwo: Egmont Polska
komiksy
Agnieszka

Klient nasz pan. Donald dyrektor banku - to brzmi dumnie! Ale co to za bank, który ma tylko jednego klienta? Niemożliwe? Ale jednak to autentyczna historia z życia Donalda! Na złotym londyńskim bruku. Niektóre kaczory wierzą w legendy. Taki, na przykład, prowincjusz Donald jest przekonany, że w Londynie ulice wybrukowane są złotem. W dumnej stolicy Anglii kaczor nie znalazł szlachetnego...

Klient nasz pan.

Na złotym londyńskim bruku.
Niektóre kaczory wierzą w legendy. Taki, na przykład, prowincjusz Donald jest przekonany, że w Londynie ulice wybrukowane są złotem. W dumnej stolicy Anglii kaczor nie znalazł szlachetnego kruszcu, ale za to zdobył serce kaczuszki swojego życia.

Tajemnica statuetki.
Minnie jest właścicielką dalekomorskiej kompanii handlowej. Od ojca otrzymała indyjską figurkę, która w swoim wnętrzu kryje tajemnicę skarbu. Jakiego skarbu? To chcieliby wiedzieć podążający za Minnie rabusie...

Kolej na kolej.
Miki - samotny kowboj - trafia na budowę linii kolejowej na Dzikim Zachodzie. Ale nowy dyrektor kolei, Czarny Piotruś, popada w konflikt z Indianami. Czy Mikiemu uda się załagodzić sytuację i skłonić czerwonoskórych do zakopania wojennego topora?

Winogrona gniewu.
Niewolnik Donald marzy o wzięciu udziału w wyścigu rydwanów. Spełniając marzenia, można wpaść na trop całkiem realnej afery. "Kości zostałe rzucone" - tylko Donald może udaremnić spisek na życie Juliusza Cezara!

źródło opisu: Wyd. Egmont, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie - gabj

Paulina | 2017-06-16
jwlodarczyk | 2017-04-21