Pszczelnictwo

Wydawnictwo: Albatros
pszczelnictwo, pszczoły, pasieka
Moriana

"Pszczelnictwo" nawiązuje w treści i formie do "Hodowli pszczół" (PWRiL) w zakresie biologii i hodowli pszczół, eksploatacji pasiek oraz tematyki botanicznej sensu largo, wiążącej się z wiedzą o pszczole miodnej. Wprowadza równocześnie szereg nowości i uaktualnień niektórych uproszczonych poglądów, zdezauktualizowanych przez najnowsze odkrycia, bądź rozwiązania. Jest tym bardziej cenne i oczekiwane, jako że w tak wąskiej dziedzinie, jaką jest pszczelnictwo, działa na świecie przeszło 700 zakładów naukowych z kadrą kilku tysięcy wysokiej klasy specjalistów. Owocem tej działalności są interesujące, a czasem wybitne odkrycia z życia owada społecznego, pszczoły miodnej.

źródło opisu: Wydawnictwo Promocyjne "Albatros", 1998

źródło okładki: Autorskie