Kroniki Amora

Tłumaczenie: Emilia Kiereś
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Powiedz Tak". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Akapit Press
The Cupid Chronicles
dla młodzieży, młodzieżowe
Agata

Daj się porwać miłości! „Energia i radość Willi udzielą Ci się na pewno, a jej spryt zaskoczy Cię i rozbawi!” Kiedy jedyna biblioteka w Bramble ogłasza, że grozi jej zamknięcie, mieszkańcy miasteczka postanawiają, że muszą SZYBKO zdobyć DUŻO pieniędzy. Trzynastoletnia Willa nie zważa na zaloty JFK-a, chłopaka swoich marzeń, ponieważ zależy jej przede wszystkim na ocaleniu biblioteki. Ale jak...

Daj się porwać miłości!
„Energia i radość Willi udzielą Ci się na pewno,
a jej spryt zaskoczy Cię i rozbawi!”
Kiedy jedyna biblioteka w Bramble ogłasza, że grozi jej zamknięcie, mieszkańcy miasteczka postanawiają, że muszą SZYBKO zdobyć DUŻO pieniędzy. Trzynastoletnia Willa nie zważa na zaloty JFK-a, chłopaka swoich marzeń, ponieważ zależy jej przede wszystkim na ocaleniu biblioteki. Ale jak tego dokonać? Z niewielką pomocą Szekspira, Królowej Piękności z Południa i samego Amora całe Bramble zostaje owładnięte przez miłość.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

Roza_V_Barlow | 2018-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2018

Książka kosztowała 5 złotych, a że nosi tytuł "Kroniki Amora" i akurat były walentynki, to postanowiłam się skusić.
Jest to książka, którą czyta się szybko. Pojawia się wiele postaci, która są interesujące. Bardziej podobały mi się wydarzenia związane z JFK, z dziadkami Willi, niż wątek z biblioteką. Pomysł był fajny, ale trochę słabo rozwinięty według mnie. Brakowało chociażby jednego rozdziału na sam koniec, który by wyjaśnił, że wszystko się udało czy coś w stylu.
Ładny cytat:
"Pisarze muszą mieć swobodę pisania możliwie najszczerszych książek. Jeśli książka Ci się nie podoba, możesz ją zamknąć. Ale nie masz prawa mi mówić, że mnie nie wolno jej otworzyć." str.116

Szelbi | 2015-03-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione!

Dostając książkę na urodziny myślałam: "Dlaczego nie dostałam czegoś ciekawszego?". Jednak otwierając pierwszą stronę i widząc cytaty Williama nie mogłam się oderwać od reszty stron, piękne.

ZaczytanaOptymistka | 2014-04-26
Na półkach: Przeczytane, Pamiętniki

Fantastyczna książka dla fanek literatury obyczajowej.W tak "dziecięcej"książce zostało ujętych wiele wątków pobocznych.Opisany jest w niej cały proces radzenia sobie z problemami z zakończeniem,które jest bardzo realistyczne-jak w życiu.Uczy optymizmu i podnoszenia się po upadku.Ta książka może być ucieczką od codziennych problemów i pocieszycielem.Idealna na relaks.
Polecam!

Agata | 2013-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2013

"Czasami widzę smugę sosu na stronie, na której opisana jest jakaś śmieszna scena. Wtedy myślę sobie, że może osoba, która czytała tę książkę przede mną, jadła pizzę, kiedy roześmiała się w tym momencie. Albo widzę plamkę wielkości łzy na stronie ze smutną sceną i myślę o osobie, która czytała ten fragment i wzruszyła się do łez tak jak ja."
"Kroniki Amora", str. 94

Willa Havisham jest zwariowaną nastolatką. Mieszka w Bramble na Cape Cod wraz z mamą Stellą i jej nowym mężem - Samem - których sama wyswatała. Wszyscy razem prowadzą Gospodę Brambleriańską, gdzie można nie tylko wspaniale zjeść (za co odpowiada Sam), ale też zatrzymać się i spędzić miłe chwile. Willa dba o to, by codziennie przed gospodą na wielkiej tablicy gościł nowy cytat - preferuje Szekspira. Jej ukochanym miejscem na ziemi jest Słodka Książka - cukiernio-księgarnia, którą prowadzą jej dziadkowie - Nana i Dziadzio Tweed. Dziadzio co piątek zostawia dla Willi książkę do przeczytania i zawsze celuje w gust...