Podniebna wojna

Wydawnictwo: Rebis
The Air War
fantastyka
raven

Świat staje na krawędzi wojny. W Solarno szpiedzy patrzą sobie wzajem na ręce i ostrzą noże, gdy tymczasem w Myni wojska szykują się do obrony granic, a napięcie sięga zenitu. Jej mieszkańcy ślubują jej bronić i wolą śmierć od niewoli. W Kolegium studenci toczą polityczne spory, zbyt późno jednak, by odwrócić falę przyboju. W sercu Imperium nowi piloci kończą tajne szkolenia, generałowie są...

W sercu Imperium nowi piloci kończą tajne szkolenia, generałowie są powoływani do służby, a armie gotują się do wymarszu. Imperatorowa, dziedziczka dwóch światów, zamierza objąć w posiadanie swą schedę. I nic - czy to w Imperium, czy poza jego granicami - nie jest w stanie zniweczyć jej planów.

Nadchodzi zawierucha, jakiej nie pamięta najstarszy z owadopodobnych.

"Przywodzi na myśl to, co wyszło spod pióra takich pisarzy jak Gemmell, Erikson, Sanderson i Cook, ale z własnym, niespotykanym i inteligentnym piętnem... Wspaniałe".

Sci-Fi - London.com

"Nie jestem nawet w stanie opisać, jak bardzo podobała mi się seria «Cienie Pojętnych»... jedna z najlepszych fantasy na świecie".

LECBookReviews.com

"Posiada niespotykany wydźwięk... epicka, złożona opowieść".

WalkerofWorlds.com

źródło opisu: rebis.com.pl

źródło okładki: rebis.com.pl

Beata Tylman | 2014-01-23

Jak zwykle dobra, ale jak dla mnie trochę za dużo opisów walk, strategii itd., przez co książka staje się trochę techniczna.

Artur | 2013-04-02
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2013
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Jako kolejny tom niezły, chociaż jakoś tak mi czegoś brakowało. W pierwszej chwili nawet miałem wrażenie, że zmieniono tłumacza, w stosunku do poprzednich tomów - taka jakaś zmiana słownictwa zaistniała, a przynajmniej tak odebrałem. Czasem coś z tym tłumaczeniem nawaliło, czasem błędy redakcyjne, literówki - ale można wybaczyć.

Co ciekawe - w momencie kiedy spodziewałem się powolnego skręcania wątków do środka, związywania ich w celu finalnego zakończenia sagi - autor wpisał kolejne nowe rzeczy, kolejne wątki które mogą się ciekawie rozwinąć. Teraz pozostaje oczekiwać kolejnego tomu.

Przemek | 2014-08-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Fantasy, 2014
Przeczytana: 24 sierpnia 2014

Z tomu na tom autor się rozkręca, szkoda ze zbliżamy się już do końca nie mogę się doczekać finałowych tomów. Na pewno powrócę do czytania jak tylko zostanie wydany ostatni tom. Powtórzę się, pewnie nie ostatni, cały cykl "cieni pojętnych" jest pozycją obowiązkową dla miłośników fantasy i nie tylko.

Ricardo | 2014-10-13
Przeczytana: 13 października 2014

Tchaykovski wraca do formy. Po nudnych jak flaki z olejem Morskich, znów mamy wielkie bitwy i zagmatwaną sytuacje polityczną. Imperatorowa poszukuje mocy starożytnych, także tych zakazanych. Jak komuś podobały się pierwsze tomy cyklu to i ten mu się spodoba.

Przemysław Kapituła | 2017-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017