Wielkopolski

Wydawnictwo: Mamiko
978-83-60224-97-7
Paula

Olgerd Dziechciarz. Prozaik, poeta, felietonista i bloger (wolkuszuczylinigdzie.salon24.pl). Z wykształcenia nauczyciel historii, ale niepraktykujący. Pracował za to w kilkudziesięciu innych zawodach, był m.in.: opiekunem kolonijnym, ratownikiem wodnym, pomocnikiem ślusarza, statystą filmowym, ogrodnikiem i konserwatorem zieleni, tragarzem mebli, cieciem na budowie, stróżem w hurtowniach...

Z wykształcenia nauczyciel historii, ale niepraktykujący. Pracował za to w kilkudziesięciu innych zawodach, był m.in.: opiekunem kolonijnym, ratownikiem wodnym, pomocnikiem ślusarza, statystą filmowym, ogrodnikiem i konserwatorem zieleni, tragarzem mebli, cieciem na budowie, stróżem w hurtowniach bananów, oleju spożywczego i alkoholu, dozorcą osadników kopalnianych, roznosicielem ulotek, dziennikarzem i redaktorem, wydawcą oraz współwłaścicielem firmy PR. Obecnie urzędnik i specjalista ds. wystawienniczych Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu. Ostatnio wydał: „Olkusz dla średnio zaawansowanych” (felietony), „Miasto Odorków” i „poMazaniec” (zbiory opowiadań), „Mniej niż zło” (wiersze).

źródło okładki: http://www.mamiko.pl/wydane.php#wielkopolski

maksyma4 | 2015-05-08