Piękna i zdrowa skóra

Wydawnictwo: Świat Książki
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8373919996
poradniki

Skóra to nasza wizytówka zarówno jeśli chodzi o wygląd, jak i stan zdrowia, który odzwierciedla. By długo zachować jej jędrność i kolor nie wystarczy tylko zewnętrzna pielęgnacja, odpowiednia w zależności od wieku. Tłumacząc, jakie stosować zioła i inne naturalne składniki, autorka uczy też jak się odżywiać i zmniejszać stres. W poradniku znajdziemy również najlepsze sposoby na zwalczanie częstych chorób skóry: trądziku, rozszerzonych naczyniek, łuszczycy czy oparzeń słonecznych.

karola807 | 2013-01-28
Na półkach: Przeczytane, 2013

Jako że pielęgnacja skóry i kosmetologia to mój konik i hobby, pozwolę sobie nieco skrytykować książkę.

Rozumiem że autorka ma takie a nie inne poglądy na temat kosmetyków- uznaje tylko naturalne, ziołowe środki.
Ale niektóre sposoby pielęgnacji zawarte w poradniku mogą przynieść więcej złego niż dobrego, choćby te dotyczące skóry trądzikowej.
Niektóre poglądy poddają też w wątpliwość wiedzę z innych, profesjonalnych źródeł na temat pielęgnacji, dlatego mam mieszane uczucia. Przeczytałam książkę dosyć dawno więc teraz nie jestem w stanie przytoczyć konkretnych fragmentów ale podczas lektury cały czas miałam wrażenie że Pani Tourles jest małym eko- freakiem, coś jak nasza Reni Jusis :)

Generalne przesłanie Stepanie brzmi: be natural! Lecz czytając w niektórych miejscach miałam wrażenie że nawet depilacja jest dla Stephanie czymś nienaturalnym, podobnie jak np. henna.

Podsumowując: mimo że mamy z autorką inne poglądy na kosmetykę, książkę czytało się przyjemnie, znalazłam w niej...

Konrad | 2016-03-12
oleska87 | 2015-08-20