Święty Spokój

Bliss
83-07-01947-8
literatura piękna
Komaga

Bohater Świętego Spokoju, zamożny i żyjący na pozór bez problemów właściciel firmy reklamowej, dostaje nagle zawału serca i musi poddać się operacji. Kiedy budzi się z narkozy, niespodziewanie wydaje mu się, że jego dotąd tak nieskomplikowany świat przeistoczył się w ... Piekło. Ale na szczęście w życiu pojawia się piękna, tajemnicza dziewczyna z nie skażonego cywilizacją zakątka kraju...

źródło opisu: http://www.antykwariat.waw.pl

źródło okładki: http://www.antykwariat.waw.pl

Mario | 2014-04-22

Jedna z najważniejszych książek mojego życia, wiele lat temu czytana z bólem i zachwytem i z olśnieniami... Powieść o tym, że jeśli wydaje się nam, że jesteśmy w niebie, i nagle to niebo tracimy trafiając do piekła, to dopiero wtedy mamy szansę zrozumieć, że tamto niebo było piekłem, i dopiero teraz, po jego utracie, mamy szansę na pierwszy krok na drodze ku niebu prawdziwemu.
Rozumiem, dlaczego świetna tłumaczka wybrała taki tytuł, ale dla mnie to zawsze już będzie "Błogość".

Komaga | 2013-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2013

Niewątpliwie ta książka posiada jedną z najgorszych okładek, jakie widziałam. Opowieść o właścicielu agencji reklamowej, który po chorobie postanawia być Dobry jest wciągająca i napisana wartkim językiem. Zawdzięcza to pewnie również Pani Jolancie Kozak, której tłumaczenia zawsze mi się bardzo podobają. Najbardziej podobała mi się jednak Bettina, żona Harrego, kobieta, która cierpliwie i systematycznie przez wiele lat przygotowywała się do podjęcia swojej wymarzonej pracy.