8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788374891943
nauka alfabetu

„Znamy litery” przygotowuje uczniów do nauki pisania i czytania, a zawarte w książce ćwiczenia ułatwiają zapamiętanie obrazu graficznego liter. Motywem przewodnim każdej jednostki metodycznej jest wiersz uznanego poety literatury dziecięcej.

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2009

źródło okładki: www.gwp.pl

Jeszcze do niedawna powiedziałabym, że ta książka jest dla Nikodema za trudna, że za wcześnie na taka naukę, że ma jeszcze czas. Ale teraz zmieniam powoli zdanie, Prawda jest taka, że dziecko moje robi się coraz starsze i wielkimi krokami nadchodzi czas kiedy właśnie taką naukę będzie czas zacząć. Już za kilka miesięcy synek wybiera się do zerówki, więc powoli, powolutku zaczynamy oswajać się już nie tylko z cyferkami, ale także z literkami. A ta pozycja jest jak najbardziej do tego odpowiednia :)

Jak sam tytuł oraz podtytuł wskazuje jest to książka do nauki alfabetu właśnie dla dzieci w wieku "zerówkowym" i"wczesnoszkolnym". W środku znajdziemy zestaw przeróżnych zadań oraz ćwiczeń do wykonania przez dziecko. Każdej z literek poświęcone zostało kilka stron.

Zadania tutaj zawarte są przeróżne. Jest oczywiście pisanie liter małych oraz dużych po śladzie, jest dużo wycinania i przyklejania, czasem trzeba czegoś dokładnie posłuchać, czasem pokolorować, połączyć coś, napisać,...

Na półkach