Codzienne lęki

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
poradniki

Wszyscy niezależnie od wieku i pochodzenia odczuwamy lęki. Oprócz tych dotyczących nas samych przeżywamy niepokoje związane z sytuacją na świecie: konfliktami na Bliskim Wschodzie, terroryzmem, niepewną sytuacją ekonomiczną i zagrożeniem chorobami, takimi jak AIDS, SARS czy wirus ptasiej grypy. Sam w sobie lęk jest zjawiskiem normalnym, motywuje nas do osiągania sukcesów w pracy i do nawiązywania prawidłowych relacji z innymi ludźmi. Gdyby nie on, przechodząc na drugą stronę jezdni, nie sprawdzalibyśmy, czy nadjeżdża samochód. Nie moglibyśmy też skutecznie zaplanować radzenia sobie z wyzwaniami w pracy czy w szkole. Lękom zawdzięczamy uczucie satysfakcji i napływ adrenaliny przy pokonywaniu przeszkód. Lęk to w istocie nasz instynkt przetrwania, najważniejsza pierwotna emocja, jednak zbyt wiele sytuacji postrzegamy jako zagrożenie i najczęściej nie radzimy sobie w nich zbyt dobrze.

Małgorzata | 2016-05-08
Martyna | 2013-03-09