No More Dirty Looks: The Truth About Your Beauty Products--and the Ultimate Guide to Safe and Clean Cosmetics

Wydawnictwo: Da Capo
poradniki
angielski
aminaami

aminaami | 2013-02-07
Przeczytana: lipiec 2012

Jest to poradnik dotyczący kosmetyków, gdzie autorki książki postanowiły wnikliwie przyjrzeć się nie tylko samym kosmetykom, ale przede wszystkim ich składnikom. Piszą na co warto zwracać szczególną uwagę przy zakupie nowego kosmetyku, jak wpływają na naszą urodę oraz czy dzięki nim rzeczywiście stajemy się piękniejsze. Wyjaśniają nam "zakamuflowane" pojęcia składników znajdujących się na etykietkach takich jak parabeny czy silikony...

Książka dostępna w chwili obecnej tylko w języku angielskim - a szkoda. Uważam że każda kobieta powinna posiadać nieco informacji na temat kosmetyków, które używa na co dzień.

Od siebie chciałabym dodać, że w trakcie czytania książki należy pamiętać, że produkcja kosmetyków w USA i w Polsce znacznie się różni. Niemniej większość podstawowych składników jest taka sama.

alexandrae | 2013-05-21
paulinabuzan | 2016-09-06