Kobiecość Ucieleśniona

10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-63818-12-8
poezja
Zmienna

„Kobiecość ucieleśniona” jest wariacją na temat różnorodnych, wielobarwnych przejawów energii kobiecej, która wiruje wokół. Główną bohaterką jest kobiecość i jej śmiała manifestacja w codziennym tańcu z rzeczywistością. To rodzaj wrażliwości zanurzonej w odczuwaniu, cielesnym i sensualnym obcowaniu ze światem, naturą, sobą samą oraz innymi istotami. Nakreślona w wierszach kobiecość jest soczysta, wyrazista, pełna miłości, receptywna, bogata w doznania, ale bywa też kapryśna, nieokiełznana lub humorzasta. Raduje się albo złości, rozsiewa delikatność lub skrzy dzikością – nie bywa jednak bezbarwna i nijaka. Pełno tu zmysłowości, emocji w różnych odcieniach, zapachów i kolorów. Zachęcają do skontaktowania się ze swoją własną energią kobiecą, jej nieprawdopodobną obfitością i bogactwem, do poddania się intuicji i czuciu. Zapraszają do podróży w nieznane, do ufnego, pełnego akceptacji zanurkowania w głąb siebie.

źródło opisu: http://papierowymotyl.pl/kobiecosc-ucielesniona-p-52.html

źródło okładki: http://papierowymotyl.pl/kobiecosc-ucielesniona-p-52.html

Zadna_Milostka | 2014-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2014

Nie przepadam za wierszami, ponieważ uważam, że bardzo łatwo popaść w patos i irytująca egzaltację. Bardzo często grafomania przeważa we współczesnych wierszach. Dlatego starannie dobieram tomiki wierszy.
- Wiersze? W XXI w.?
- Ano.
Dziwota taka, bo przecież kultura wierszy zanikła. I nie mówię tu o zabawnych limerykach. Zanikła wrażliwość. Wiersze kojarzą się z czymś z poprzedniej epoki, nudą, czymś niezrozumiały; z czymś, co nie dotrze do współczesnej jednostki.
Ale po tomiku wierszy Bożeny Piergi widzę, że temat kobiecości można wyrażać na różne sposoby, bo do każdego można docierać w różny sposób.
A może też dlatego, że sama natura kobiecości jest tak wielowymiarowa.
Zmysłowa, nieokiełznana, niezrozumiała, kapryśna, delikatna, silna, namiętna, oziębła, wyrazista, stęskniona za dotykiem czy bratnią duszą, wściekła, nerwowa, zrównoważona… – taka potrafi być jedna kobieta.
I takie też są wiersze Bożeny Piergi w...

Marylou | 2013-07-14
| 2013-06-16