9788361978992
różnimisie

Ilustracje i opracowanie graficzne Joanna Rusinek. Historię opowiedział Jarosław Mikołajewski. Giovanni Boccaccio urodził się w 1313 roku we Włoszech, w toskańskim mieście Certaldo. W najsłynniejszej swojej książce, Dekameronie, opisał historię dziesięciu osób, które przed potworną epidemią śmiertelnej choroby schroniły się w willi, i przez dziesięć dni opowiadały sobie ciekawe historie....

Giovanni Boccaccio urodził się w 1313 roku we Włoszech, w toskańskim mieście Certaldo. W najsłynniejszej swojej książce, Dekameronie, opisał historię dziesięciu osób, które przed potworną epidemią śmiertelnej choroby schroniły się w willi, i przez dziesięć dni opowiadały sobie ciekawe historie. Jedną z nich jest nowela o Melchizedechu, która pokazuje, że mądrym sprytem można się wydobyć z kłopotów, i pokazuje też coś znacznie ważniejszego.

Historia o trzech pierścieniach opowiadana była jeszcze przed Boccacciem, i aż dziw bierze, że po tylu latach ludzie nie przyswoili sobie jej mądrości.

W 2013 roku Boccaccio kończy 700 lat. Choć pisał dla dorosłych, obchody jego urodzin tą książeczką zaczną dzieci.

źródło opisu: http://austeria.pl/d4592_o_trzech_pierscieniach.html

źródło okładki: http://austeria.pl/d4592_o_trzech_pierscieniach.html