Boginie w każdej kobiecie

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
8360207380
poradniki

Nowatorskie, nieznane jeszcze na polskim rynku wydawniczym ujęcie psychologii kobiety. Kariera czy rodzinaa Namiętny romans czy stabilne małżeństwoa Kompromis czy ostra rywalizacjaa Pieniądze czy satysfakcja z pracya Takie decyzje nie są łatwe, bo na naszą psychikę wpływają różne, czasem sprzeczne siły wewnętrzne, przez Autorkę przedstawiane pod postacią greckich bogiń. Hera pogania: Kiedy wreszcie wyjdziesz za mąża . Dla Demeter najważniejsze są dzieci. Używaj życia póki czas kusi Afrodyta. Jeśli chcesz zrobić karierę, musisz skupić się tylko na tym ostrzega Atena. Której posłuchaća Jak dokonywać mądrych wyborówa O tym właśnie pisze Jean Shinoda Bolen: jak pogodzić swoje wewnętrzne boginie, by żyć w zgodzie z własną prawdziwą naturą.

Karolina Kułakowska | 2019-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2019

Wspaniała książka o podróży po boginicznych archetypach.
Odnalazłam tutaj coś z "Biegnącej z wilkami", choć książka
jest krótsza i przez to nie aż tak pogłębiona. Mniej tutaj
historii i baśni, a więcej postaci - tytułowych bogiń.
Każda z nich określa jakieś cechy w psychice kobiecej,
można się w nie zagłębić, a także odnaleźć w sobie.
Gorąco polecam!

Stanzzi | 2018-03-20
Na półkach: Przeczytane, 2018

Miejscami przegadana i może nieco infantylna - nie jest to wszak psychologia wysokich lotów - jednak z drugiej strony sama typizacja kobiecych wzorców bardzo trafna i łatwo przyswajalna. Sugestywne cechy archetypów greckich bogiń pozwalają na dostrzeżenie swoich motywacji i zachowań w zupełnie nowym świetle. Mimo nie do końca idealnej formy, polecam wszystkim koleżankom na lewo i prawo.