Odnaleźć sens w drugiej połowie życia : jak wreszcie naprawdę dorosnąć

Tłumaczenie: Anna Owsiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Laurum/ Zrozumieć Siebie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: MT Biznes
Finding meaning in the second half of life
Ewa

Co tak naprawdę oznacza bycie dorosłym w dzisiejszym świecie? Zasadniczo w życiu wyróżniamy tylko trzy fazy rozwojowe: dzieciństwo, dorastanie i dorosłość. Przyjmujemy, że gdy tylko uda nam się znaleźć dobrą pracę, związać się z odpowiednią osobą, wychować dzieci i zapewnić rodzinie dach nad głową, to wszystko będzie jak należy. Okazuje się jednak, że dorosłość to złożony, wieloetapowy proces,...

Co tak naprawdę oznacza bycie dorosłym w dzisiejszym świecie?
Okazuje się jednak, że dorosłość to złożony, wieloetapowy proces, nie gwarantujący nam wcale poczucia stabilizacji, którego spodziewaliśmy się doświadczyć w tej fazie życia. W każdym momencie pomiędzy trzydziestym piątym a siedemdziesiątym rokiem życia, kiedy to zaczynamy podawać w wątpliwość dokonane przez nas wybory, uświadamiać sobie własne ograniczenia i czuć, że drepczemy w miejscu, jesteśmy szczególnie narażeni na doświadczanie niepokojących emocjonalnych zmian, powszechnie określanych mianem „kryzysu wieku średniego”. W książce Odnaleźć sens w drugiej połowie życia analityk jungowski James Hollis przybliża czytelnikowi liczne drogi wiodące ku dojrzałości, pozwalające w pełni stać się sobą, w sytuacji, gdy tradycyjne ścieżki obierane w dorosłości okazują się nieskuteczne.
Czytelnik, który nie czerpie satysfakcji ze swego życia zawodowego, doświadcza bolesnych zmian w małżeństwie bądź przypominających o starzeniu się i śmiertelności przemian zachodzących w rodzinie, znajdzie w książce Hollisa mądrość, która pozwoli mu odkryć i zrozumieć jego prawdziwe ja. Dzięki przedstawionym w niej analizom przypadku i prowokującym spostrzeżeniom książka Odnaleźć sens w drugiej połowie życia niesie pokrzepiające przesłanie oraz stanowi solidny most ułatwiający przeprawę na brzeg dorosłości.

„Druga połowa życia to doskonały czas na poszerzanie duchowych horyzontów, ponieważ nigdy już nie będziemy mieli większych możliwości wyboru, więcej lekcji historii, z których moglibyśmy czerpać naukę. Nigdy też nie będziemy posiadali większej emocjonalnej elastyczności, większego rozeznania w kwestii tego, co jest dla nas dobre, a co nie jest, lub głębszego, czasem bardziej desperackiego przeświadczenia o tym, jak ważne jest, abyśmy odzyskali nasze życie”.

źródło opisu: Wydawnictwo MT Biznes 2008

źródło okładki: Wydawnictwo MT Biznes 2008

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!