Meksykanin

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
7 (20 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
przygodowa

Opowiadanie

źródło opisu: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl/product_info.php?products_id=2469

źródło okładki: źródło własne

Tamanna | 2016-08-19

1911 rok. Meksyk, także w przygranicznej strefie Stanów przygotowuje rewolucję. Planując obalenie władzy Porfirio Diaza. W spiskującej przeciwko niemu Juncie pojawia się 18-letni Meksykanin.

Nienawiść w jego oczach i pełne opanowania milczenie budzą niepokój i nieufność jego towarzyszy. Zastanawia ich, w jaki sposób zdobywa on pieniądze potrzebne rewolucji. Boją się tego człowieka o dwóch tożsamościach.

W jakich okolicznościach Juan Fernandes, chłopiec urodzony w wypełnionej miłością rodzinie przemienił się w gotowego zabijać :Felipe Verę.

Z ciekawością wróciłam do znanych mi sprzed lat opowiadań

Roman Dłużniewski | 2016-12-18

Felipe Rivera. Młody bojownik Juareza staje do walki bokserskiej. Chce wygrać pieniądze, które pomogą obalić Porfirio Diaza. Świetny opis całej walki. Czytałem to w odcinkach, w gazecie Świat Młodych.

twiggy_55 | 2017-08-20
Przeczytana: sierpień 2017

Porażające napięcie, książka, którą można odbierać jak film: czytając ją, obrazy stają się rzeczywiste, jakby doświadczało się imaginacji. Postaci mroczne, psychologicznie jednoznaczne w świecie zalanym falą okrucieństwa i bezprawia. Nie jest to proza przyjemna czy lekka, ale nie znosząca sprzeciwu: do ostatniej strony bez mrugnięcia okiem.

| 2017-12-27
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane