Prabhupada Człowiek Mędrzec Jego Życie i Dziedzictwo

Wydawnictwo: Bhaktivedanta Book Trust
Prabhupada - He bulit a house in which the whole world can live
religia
Marija

Na stronicach tej książki opowiedziana została historia duchowego nauczyciela-wizjonera, który zrozumiał chaos współczesnej cywilizacji i który przywrócił do życia wartości duchowe pomimo dominacji materialistycznych wartości konsumpcjonizmu i hedonizmu w dzisiejszym społeczeństwie. Spotykamy tutaj świętego, który bez dyskryminacji inspiruje otaczających go ludzi dostarczając im cel życia i oferuje im nie samą teorię, ale praktyczny sposób życia.
/Shaligram Shukla
Językoznawca
Georgetown University/

Marcin | 2017-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Niemal rok czasu zajela mi jej lektura. Biografia czlowieka, ktory na polecenie swojego mistrza duchowego opuscil Indie i wyruszyl do Ameryki by rozprzestrzeniac Swiadomosc Krishny. Ksiazka mowi o poczatkach rozwoju Ruchu Hare Krishna oraz o zasadach w nim panujacych. Obala rowniez stereotypy krazace wokol czlonkow jak i samej spolecznosci.

Zogutra | 2017-03-08

Bardzo inspirująca opowieść o wielkim człowieku, jego zaangażowaniu i niezłomnym dążeniu do zapewnienia chwały bóstwu i dobrobytu ludziom.

chemicalemon | 2016-08-10
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Niestety, bardzo rozczarowała mnie ta książka. Mając w pamięci fantastyczną "Autobiografię Jogina", z entuzjazmem przystąpiłam do lektury biografii jednego z wielkich propagatorów religii Wschodu na Zachodzie. Książka okazała się być niesamowicie... nudna! Z trudnością brnęłam przez kolejne wiernopoddańcze strony pełne kancelaryjnych sprawozdań poczynań Swamiego. Nie znalazłam w książce wiele duchowości czy miłości, a sam Prabhupada budził raczej moją niechęć niż uwielbienie. Brakło mi ukazania, dlaczego Prabhupada pociągnął za sobą tłumy i wzbudził takie oddanie. Cieszę się jednak, że tę książkę przeczytałam. Otwarła mi oczy na to, jak bardzo różnorodne może być podejście do lekcji wielkich hinduskich mistrzów, i podczas gdy nauki jednego guru dotknęły mnie do głębi, powalając swoim ciepłem, miłością, uniwersalizmem, logiką i naukowym podejściem, tak drugiego wzbudzały we mnie głęboką niechęć swoim dogmatyzmem, przekonaniem o byciu jedyną słuszną drogą, autorytaryzmem, pogardą dla...