Śmiertelna terapia

Seria: Fikcja
Wydawnictwo: Hachette
Catch your death
venicet5

Przerażający sekret, który może zniszczyć wszystko. Dwadzieścia lat temu KateMaddox jako ochotniczka wzięła udział w badaniach medycznych w ośrodku naukowym, poszukującym lekarstwa na przeziębienie. Zakochała się w przystojnym, młodym lekarzu, który zginął w tragicznych okolicznościach. Kate uciekła do Stanów Zjednoczonych, by tam rozpocząć nowe życie. Po latach wraca do Anglii i znów...

Przerażający sekret, który może zniszczyć wszystko.

Po latach wraca do Anglii i znów ucieka, tym razem od despotycznego męża, który usiłuje odebrać jej syna. Przypadkowe spotkanie stawia ją jednak w obliczu mrożących krew w żyłach tajemnic z przeszłości. Co naprawdę wydarzyło się dwadzieścia lat temu w Instytucie Badań nad Przeziębieniem?

Ścigana przez mściwego męża i psychotycznego zabójcę, Kate musi rozwiązać zagadkę z przeszłości. Prawda okazuje się straszniejsza niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

źródło opisu: Wyd. Hachette, 2013

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

darkangel | 2015-10-10
Przeczytana: 10 października 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niesamowity thriller o psychopatycznym doktorze, który robi eksperymenty na ludziach by opracować śmiercionośny wirus. Zawrotne tempo i bezinteresowna walka matki o życie syna. Polecam.

Żona_Pigmaliona | 2017-06-12

Właściwie niczego konkretnego tej książce nie mogę zarzucić , poza kilkoma niepotrzebnymi powtórzeniami oraz dziwną naiwnością i infantylnością głównej bohaterki Kate Maddox . Ceniona pani naukowiec , poważna matka i żona , a czasami zachowuje się jak niemyśląca nastolatka , ale to tylko moje subiektywne odczucie . Poza tym mamy już same plusy :) . Wielką tajemnicę i przeszłość która , zdawała się uśpiona , nie daje o sobie do końca zapomnieć . Szaleni naukowcy , bawiący się w bogów i człowiek niezdolny do uczuć . Niewinne dziecko wciągnięte w szemrane rozgrywki dorosłych i wątek miłosny . Kłopoty rodzinne i małżeńskie i hipnoza . Oglądamy prawdziwy wachlarz postaci i zdarzeń przeplatających się ze sobą . Napięcie narasta zadowalająco i spójnie , czyta się nieźle , ale nie nazwałabym tej książki wielkim arcydziełem .

kwiatek29 | 2013-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2013

Książka bardzo mnie rozczarowała.Niby ciekawa fabuła,ale strasznie naciągana i naiwna.Kate Maddox,dwadzieścia lat temu wzięła udział jako królik doświadczalny w badaniach nad wynalezieniem lekarstwa na przeziębienie.Doszło wtedy do pożaru w instytucie.Po latach Kate przypomina sobie mroczne wydarzenia z przeszłości.Jak dla mnie pozycja ,którą można sobie odpuścić.

Lukea | 2015-02-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Żadko mi się zdarza, żeby książka wciągneła mnie od samego początku. Dość ciekawa fabuła trzymająca w napięciu. Ogólnie jak dla mnie za dużo relacji Kate z Paul'em pod kątem "erotycznym". Te wszystkie opisy i sugestie na temat ich odczuć, obmacywania się, czy wyobrażenia o tym, to jak dla mnie nie pasowało do ogólnej tematyki książki. Zwłaszcza, gdy nawet w jakimś dajmy na to zagrożeniu życia, Kate myśli podświadomie o tym jak Paul ją dotyka i dopiero w trakcie się otrząsa, że to nie jest dobry moment na takie przemyślenia - przykładowo nie odnosząc się do fabuły, a do ogólnego podejścia Kate czy Paul'a. Poza tym jednak czytało się przyjemnie. Wątek Stephena był ciekawy, spore zaskoczenie, że jednak żyje, a jeszcze większe, że go nie uratowali. Zwykle takie sytuacje kończą się happy endem i ocaleniem jakiejś osoby tutaj jednak było inaczej, co oczywiście jest sporym plusem, bo może nieco zaskoczyć czytelnika. Niestety zakończenie podali w ogromnym skrócie. Więcej było w tej książce...

BeataBe | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Taka naiwna sensacja dla gospodyń domowych:) Szkoda czasu.

czaja | 2014-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2014

Nic specjalnego, ale przeczytać można.
Ciekawi mnie natomiast, dlaczego Autorzy używają określeń "naziści i Japończycy" zamiast "Niemcy i Japończycy" ? (str. 335)

karpatkadobra | 2015-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2015

Taki thrillerek lekko medyczny, z tej kategorii książek gdzie jest i trochę wątku romansowego, wątku historii Gaunta i Sampsona i całego śledztwa Kate Madoxx : w skrócie ,,wszystko we wszystkim a w końcu nie ma nic", chyba za dużo tego wszystkiego naraz. Mimo to ów dzieło przypomina książki Tess Gerritsen, chociaż ta pozycja thrillera medycznego jest z cyklu książek niosących naukowe przesłanie : broń biologiczna zada więcej szkód niż konwencjonalna a jeszcze jak wpadnie w niepowołane ręce to będzie źle, blablabla itd.. Książka dobrze stonowana akcja rozgrywa się stopniowo, a główną bohaterkę Kate ogarnia chaos, który zdaje się być wszechobecny i w ogóle nie chce ustępować. Doktor Gaunt ot taki sobie wirusolog który za pieniądze ojca rozwinął swoje niepohamowane rządze posiadania kolekcji wirusów i stworzenia ultrawirusa, który by mógł zabić ludzkość i byłby wyrazem jego geniuszu : w tym aspekcie jest to zbytnio nadszarpane, ale mimo wszystko książka dobra, zagadkowa

Ciekawa powieść. Jeśli ktoś lubi książki gdzie jest dużo akcji to polecam. Jedynym minusem tej powieści był dla mnie wątek miłosny, dlatego że za tym nie przepadam.

Wona | 2018-03-04
Przeczytana: 01 marca 2018

Kryminał, jakich wiele, do szybkiego przeczytania i jeszcze szybszego zapomnienia. Mam tylko jedną uwagę: czytelnikowi podsuwa się nadmiernie uproszczone schematy i podkorowe skojarzenia, żeby - broń Boże - nie miał wątpliwości, z kim się utożsamiać i za kim trzymać. Jeśli jest czarny charakter, psychopatyczny morderca lub podły mąż - to trzeba go wyposażyć w diaboliczne spojrzenie, cuchnący oddech i plamy potu. A jeśli potencjalny kochanek uwolni pannę z rąk Złego - to niech ma nieśmiały uśmiech, ciepły stosunek do małych dzieci i seksowne ramiona.
Fuj, no jak tak można!?!...

shari | 2016-02-16

Niesamowicie wciągająca lektura. Emocje dozowane stopniowo, trzymająca w napięciu. Szybciutko i przyjemnie się czyta.