Śmiertelna terapia

Seria: Fikcja
Wydawnictwo: Hachette Polska
Catch your death
venicet5

Przerażający sekret, który może zniszczyć wszystko. Dwadzieścia lat temu KateMaddox jako ochotniczka wzięła udział w badaniach medycznych w ośrodku naukowym, poszukującym lekarstwa na przeziębienie. Zakochała się w przystojnym, młodym lekarzu, który zginął w tragicznych okolicznościach. Kate uciekła do Stanów Zjednoczonych, by tam rozpocząć nowe życie. Po latach wraca do Anglii i znów...

Przerażający sekret, który może zniszczyć wszystko.

Po latach wraca do Anglii i znów ucieka, tym razem od despotycznego męża, który usiłuje odebrać jej syna. Przypadkowe spotkanie stawia ją jednak w obliczu mrożących krew w żyłach tajemnic z przeszłości. Co naprawdę wydarzyło się dwadzieścia lat temu w Instytucie Badań nad Przeziębieniem?

Ścigana przez mściwego męża i psychotycznego zabójcę, Kate musi rozwiązać zagadkę z przeszłości. Prawda okazuje się straszniejsza niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

źródło opisu: Wyd. Hachette, 2013

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/

Asia | 2019-05-28
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 20 maja 2019

„Śmiertelna terapia” to połączenie thrillera medycznego z kryminałem z domieszką romansu. Kate Maddox wzięła udział będąc studentką w badaniach w Instytucie Badań nad Przeziębieniem, gdzie była dwukrotnie. Tam też poznała Stephena, w których się zakochała, jednakże w wyniku pożaru on zginął. Kate długo dochodziła do siebie fizycznie po tym wydarzeniu, z racji tego, że była chora w tym czasie. Po wyjściu ze szpitala przeniosła się do innego miasta i rozpoczęła studia, chcąc badać wirusy. Wraz z mężem doczekała się synka, który był dla niej najważniejszy. Z biegiem czasu Kate przestała dogadywać się z mężem i postanowiła z synem przeprowadzić się. Zaplanowała, że z synem wyjedzie pod pretekstem odwiedzin u ciotki, która jest w szpitalu pod stałą opieką. Wyjazd ten rozpętał istny chaos w życiu Kate, która nie pamiętała części swojego pobytu w Instytucie. Przypadkiem spotkała kogoś bardzo podobnego do bliskiej jej osoby i wraz z nią zaczęła dochodzić do prawdy i próbować sobie...

Wona | 2018-03-04
Przeczytana: 01 marca 2018

Kryminał, jakich wiele, do szybkiego przeczytania i jeszcze szybszego zapomnienia. Mam tylko jedną uwagę: czytelnikowi podsuwa się nadmiernie uproszczone schematy i podkorowe skojarzenia, żeby - broń Boże - nie miał wątpliwości, z kim się utożsamiać i za kim trzymać. Jeśli jest czarny charakter, psychopatyczny morderca lub podły mąż - to trzeba go wyposażyć w diaboliczne spojrzenie, cuchnący oddech i plamy potu. A jeśli potencjalny kochanek uwolni pannę z rąk Złego - to niech ma nieśmiały uśmiech, ciepły stosunek do małych dzieci i seksowne ramiona.
Fuj, no jak tak można!?!...

| 2017-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2017

Do przeczytania recenzji zapraszam na blog:www.zaczytanaem.blogspot.com

Hipcio | 2017-06-18
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Komuś się pomyliło przyporządkowanie kategorii, bo to nie jest ani thriller ani kryminał, a literatura obyczajowo - erotyczna.

Żona_Pigmaliona | 2017-06-12

Właściwie niczego konkretnego tej książce nie mogę zarzucić , poza kilkoma niepotrzebnymi powtórzeniami oraz dziwną naiwnością i infantylnością głównej bohaterki Kate Maddox . Ceniona pani naukowiec , poważna matka i żona , a czasami zachowuje się jak niemyśląca nastolatka , ale to tylko moje subiektywne odczucie . Poza tym mamy już same plusy :) . Wielką tajemnicę i przeszłość która , zdawała się uśpiona , nie daje o sobie do końca zapomnieć . Szaleni naukowcy , bawiący się w bogów i człowiek niezdolny do uczuć . Niewinne dziecko wciągnięte w szemrane rozgrywki dorosłych i wątek miłosny . Kłopoty rodzinne i małżeńskie i hipnoza . Oglądamy prawdziwy wachlarz postaci i zdarzeń przeplatających się ze sobą . Napięcie narasta zadowalająco i spójnie , czyta się nieźle , ale nie nazwałabym tej książki wielkim arcydziełem .

Blebla | 2016-09-10

Super :) Akcja rozkręca się dopiero pod koniec, z początku to bardziej powieść obyczajowa, niż thriller, ale zakończenie naprawdę genialne i trzymające w napięciu. Język jest przyjemny i fajnie się to czyta, autorom udało się stworzyć specyficzną, mroczną atmosferę tej historii.

Wszystko ładnie, ale że lubię się czepiać, to się przyczepię. A przyczepię się do początku książki. Miałam chwilami wrażenie, że autorzy są lekko niewyżyci. Akcja pierwszej części kręci się głównie wokół tego, że albo główna bohaterka, Kate, chce kogoś puknąć, albo ktoś chce puknąć ją. I tak rozdział w rozdział. W pewnym momencie już tak pukało mi w głowie, że nie byłam pewna, co czytam... generalnie niektóre opisy autorzy mogli sobie darować.

Z mojego czepiania się to tyle, podsumowując, książkę przeczytać warto. Początek trzeba przebrnąć, a od dalszej części trudno się oderwać i zaskoczenie goni zaskoczenie. Bardzo fajna rzecz :)

BeataBe | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Taka naiwna sensacja dla gospodyń domowych:) Szkoda czasu.

Ciekawa powieść. Jeśli ktoś lubi książki gdzie jest dużo akcji to polecam. Jedynym minusem tej powieści był dla mnie wątek miłosny, dlatego że za tym nie przepadam.

shari | 2016-02-16

Niesamowicie wciągająca lektura. Emocje dozowane stopniowo, trzymająca w napięciu. Szybciutko i przyjemnie się czyta.

Monika Zaremba | 2016-01-19
Przeczytana: 17 stycznia 2016

Wciagnieta od pierwszej strony. Mimo ze jakos tematy choroob nigdy na mnie nie robily wrazenia to w trakcie tej ksiazki I po przeczytaniu jej zaintrygowally mnie. Przeczytana w jeden. Pozostawila maly niedosyt co do dalszych losow bohaterow pod wzgledem watku milosnego.