Moje podróże

Wydawnictwo: Maternus Media
83-912429-1-9
poradniki

Program Moje podróże jest przeznaczony dla wszystkich, którzy prowadzą zajęcia z dziećmi w czasie letniego wypoczynku, bądź w ramach spotkań w ciągu roku. Poszczególne tematy są tak przemyślane, że mogą być realizowane w dowolnej kolejności lub wybiórczo. Formuła podróżowania daje możliwość przeżycia czegoś ciekawego, nieznanego, zarówno w otoczeniu jak i w samym sobie. Daje więc okazję do poznania siebie, innych i stwarza przez to szansę rozwoju.
Głównym założeniem programu jest stworzenie odpowiednich warunków do właściwego rozwoju osobowości poprzez zabawę. Ta forma aktywności dziecka jest szczególnie atrakcyjna i daje możliwość większego zaangażowania samego uczestnika w proces kreowania siebie.
Program ten jest przeznaczony dla podopiecznych w wieku 7-13 lat. Po niewielkich modyfikacjach może dotyczyć niemal każdej grupy wiekowej. Zajęcia przewidziane w programie mają charakter terapeutyczny i edukacyjny. Wszystkie spotkania realizowane w ciągu dnia stanowią integralną całość. Odbywają się w małych grupach, gdyż daje ona dzieciom poczucie bezpieczeństwa i komfort psychiczny i jest wprowadzeniem do zajęć popołudniowych.

O autorkach: Anita Witczak jest absolwentką pedagogiki na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie oraz pracownikiem Caritas Archidiecezji Katowickiej w charakterze dekanalnej instruktorki charytatywnej; pracuje także jako logopeda w przedszkolu. Joanna Chawa jest tyszanką, ukończyła pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, obecnie prowadzi w Tychach świetlicę środowiskową dla dzieci z rodzin zagrożonych patologią.

Tematy spotkań: Podróż / Podróż w najbliższą okolicę / Podróż marzeń / Podróż do najbliższych / Podróż na bezludną wyspę / Podróż w czasie / Podróż do nieba / Podróż do przyjaciela / Podróż w głąb siebie / Podróż do nieprzyjaciół / Podróż do przyszłości / Powrót z podróży.

źródło okładki: http://www.maternus.pl/index.php?p=ksiazki&k=35

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!