Kochaj mnie zawsze

Okładka książki Kochaj mnie zawsze Johanna Lindsey
Okładka książki Kochaj mnie zawsze
Johanna Lindsey Wydawnictwo: Amber Seria: Love&Story literatura obyczajowa, romans
Love&Story
Love Me Forever
Amber
2010-01-01
2000-01-01
Marta Lewandowska
romans historia szkoci miłość

Książka jest typowa dla swojego gatunku - miło się ją czyta, jest schematyczna, nie bardzo zaskakuje. Jednak jest w niej coś takiego, co każe mi wracać do niej co jakiś czas, a jej lektura zawsze poprawia nastrój.

Książka całkiem przyjemna,ale niestety dość przewidywalna i schematyczna. Podobał mi się wątek szkocki,a także kreacje głównych bohaterów męskich. Poza tym,ot przeciętne czytadło na leniwe popołudnie z niewymagającą lekturą.

Bardzo fajna książka

Bardzo fajna książka

Piękna książka o miłości. Wspaniały romans. Ta książka mi się tak spodobała , że przeczytałem ją 2 razy. Książka idealnie nadaje się na długie zimowe wieczory z kubkiem dobrej herbaty lub na wiosnę , kiedy budzą się wiosenne uczucia. Jestem oczarowany tą wspaniałą powieścią. Tytuł mówi sam za siebie , aż zachęca do czytania książki.
Polecam

Polecam

Pomału, na powrót, Pani Lindsey Johanna wraca do moich skromnych łask... Ostatnie jej powieści, z którymi miałam do czynienia były nudne, ta nudna nie jest. Dobry pomysł na romans historyczny, dobrze wykreowani główni bohaterowie, zwłaszcza owiany złą sławą Szkot, akcja wciągająca. A jednak czegoś tu brak. Sceny erotyczne to katastrofa i wstyd dla tak znamienitej autorki! Wiem na co stać tą pisarkę, dlatego czuję się oszukana. Sam akt seksualny opisany na tyle skąpo, że ledwie zauważyłam, że między bohaterami doszło do zbliżenia. Bardziej soczyście opisane były pocałunki. Mimo wszystko trudno było mi się oderwać od tej książki, dlatego polecam ją dla zabicia czasu.

Lekka, przyjemna i często zabawna powieść. Jest romans, jest intryga, jest zazdrość, nienawiść i w końcu miłość. Pani Lindsey to autorka, która nie zawodzi i zawsze przygotuje dla czytelników smakowity kąsek.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Uroczy romans historyczny. Opis epoki czy też tło historyczne nie powalają (jeśli wolno użyć mi takiego eufemizmu ;) ale pomysł jest, intryga jest,konieczność podejmowania decyzji, co zarówno w życiu jak i w związku, jest ważne oraz co robić z pojawiającymi się problemami - są. A do tego są pełnokrwiści bohaterowie, którzy nie tylko kochają ale też przeżywają całą gamę innych emocji. Ogólnie osobom, które mają ochotę na chwilę zapomnienia przy miłej bajce polecam.

Rewelacyjny w swoim gatunku romans historyczny - lekki, zabawny i nieco pikantny. Ale wszystkie książki tej autorki uwielbiam - nigdy mnie nie zawiodła:) Charakterna, nieco jędzowata Kimberly doskonale pasuje do krewkiego, gorącego Lachlana, szkockiego lorda. Ale zanim do tego dojdzie, młodzi muszą walczyć o związek - nawet z samymi sobą:) Jest lekko, relaksacyjnie i sympatycznie. Polecam tę powieść jako przyjemny relaks po nużącym dniu.

Historia panny na wydaniu poszukującej męża. Historia ubogiego lorda szkockiego poszukującej panny na wydaniu, którą ma pojąć za żonę.

Lachlan MacGregor jest szkockim, ubogim lordem, który w wyniku ucieczki swojej macochy, został przez nią okradziony z dóbr materialnych i pieniędzy.

Jedynym wyjściem, jakie ma przed sobą MacGregor to znalezienie żony. Bogatej żony, z dobrym pochodzeniem i pokaźnym majątkiem. Jednakże jego myśli są skupione przy Megan - żonie Devlina, właściciela Sherring Cross.

Kimberly Richards, ma dość swojego apodyktycznego ojca, który tylko patrzy, aby ją wydać za mąż. Oczywiście, kandydat musi zostać przez niego zaakceptowany i uzyskać zgodę na ślub. Jej ojciec planuje się ożenić z Winnifredą i na rękę jest mu odejście Kimberly z domu. Mając znajomości z księciem i właścicielem Sherring Cross, Kimberly dostaje zaproszenie na przyjazd.

Megan, gospodyni Sherring Cross i żona Devlina, ma genialny plan: zeswata Lachlana z Kimberly. Ale wszystko idzie nie po jej myśli, gdyż oboje nie przepadają za sobą i nieustannie drą ze sobą koty. Jednakże księżna nie zamierza się poddawać, gdyż czuje, że oboje są dla siebie stworzeni.

Lachlan zostaje oskarżony o ukradnięcie koni księcia. Kimberly wie, że Lachlan jest niewinny i zamierza to udowodnić razem z Megan. Niestety nie okazuje się to być takie proste, gdyż winowajca rozpoznaje głos Lachlana...

W pewnym momencie, bohaterowie ( a zwłaszcza Kimberly) staje przed trudnym wyborem: albo zniszczy swoją reputację i ujawni co zrobiła z Lachlanem, albo będzie milczeć i pozwoli mu iść do więzienia.

Zważywszy na okoliczności, Kimberly i Lachlan muszą się pobrać. W tym czasie Lachlan odkrywa, iż jego macocha jest przyszłą żona hrabiego Richardsa, a Kimberly odkrywa prawdę o swoim pochodzeniu...

Czy Kimberly i Lachlan będą szczęśliwi? Czy oboje wyznają sobie uczucia? I jak przebiegnie spotkanie MacGregrów z MacFearsonami? Tego dowiecie się czytając książkę.

Ja mogę tylko polecić. Dużo humoru, scen miłosnych jest nie mało, a charakterna Kimberly i nieustępliwy Lachlan to świetna pra, która rozbawi was i wzruszy do łez. Polecam!

„Kochaj mnie zawsze” to DOBRY romans historyczny i tak też został oceniony.
Zadziwiające jest natomiast to, iż mimo uzyskania jedynie 6 gwiazdek, historia podobała mi się bardzo i pozwala mieć nadzieję, że zagości na nieco dłużej w mojej pamięci.
Początek może być dla wielu, tak jak i dla mnie, mocno mylący.
Rozpoczynając bowiem lekturę, byłam przekonana, że zabiera mnie ona w czasy średniowiecza... Ale nie. To wieki zdecydowanie późniejsze, kiedy Anglia i Szkocja zakończyły już między sobą wojny i teraz na obu terytoriach, mimo wzajemnej niechęci, panuje względny spokój.
Gdzieś tak do połowy książki miałam takie małe marzenie...
Jakie?
Żeby móc wejść w jej karty, pobiec do pałacowej biblioteki, znaleźć największą i najcięższą znajdującą się tam knigę i... tak przygruchać nią w łeb głównemu bohaterowi ( dla pewności ze dwa razy ),żeby zobaczył wszystkie gwiazdy, nawet te których nie ma i może odrobinę, ( choć tyle co brudu za paznokciem ) nabrał rozumu, ogłady i powagi.
Cóż... po skończeniu lektury, jego winy zostały częściowo zapomniane, lecz przez kreację jego charakteru, książka niepostrzeżenie przeszła do kategorii „zapadające w pamięć na dłużej”
Zabrakło mi tu trochę tych „mięsistych” opisów scen intymnych, które tak lubię, oraz bardziej rozbudowanego obrazu pokazującego uczuciowość bohaterów, ale za to spodobał mi się styl i język jakim cała historia została spisana. Ujęła mnie również za serce prostota zakończenia i to, że autorka starała się w miarę ograniczyć zalew finałowego lukru, dodając pod koniec odrobinkę, dosłownie kapeńkę melancholii.

„Kochaj mnie zawsze” to DOBRY romans historyczny i tak też został oceniony.
Początek może być dla wielu, tak jak i dla mnie, mocno mylący.
Rozpoczynając bowiem lekturę, byłam przekonana, że zabiera mnie...

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Romans
  • Romans historyczny
  • Johanna Lindsey
  • Romanse historyczne

Dodaj cytat z książki Kochaj mnie zawsze