Tancerka w czerwieni

Wydawnictwo: KE Liber
pemmagast

W Tancerce w Czerwieni Richard Skinner próbuje odtworzyć koleje losu Maty Hari, najsłynniejszej kobiety szpiega w historii.Kiedy Margaretha Zelle, 18-latka z Hagi, odpowiada na ogłoszenie matrymonialne, wiąże się z dwukrotnie od niej starszym kapitanem holenderskiej armii i wyjeżdża do Holenderskich Indii Wschodnich. Ich małżeństwo, nadszarpnięte wskutek gwałtowności męża i częstych kłótni, ulega rozpadowi. Po powrocie do Europy Margaretha przyjmuje pseudonim sceniczny Mata Hari - "Oko Dnia" i zaczyna nowe życie jako orientalna tancerka. Od Madrytu po Wiedeń otrzymuje wyborne honoraria za egzotyczne tańce, które rozpoczyna w powiewnych wschodnich szatach, a kończy nago. "Niezwykła mieszanka fikcji i faktów, oryginalna i absorbująca wersja tajemniczego życia." Sunday Telegraph "Historia Maty Hari, ubarwiona elementami fikcji, która w sposób delikatny i wzruszający przedstawia niezwykłą kobietę owianą tajemnicą."Observer Richard Skinner urodził się w 1965 r. Jest absolwentem UEA. Mieszka w Londynie. Publikował dla Guardian i Financial Times. Tancerka w Czerwieni jest jego debiutem literackim. Książka objęta patronatem Merlin.pl

źródło opisu: http://www.liber.pl/

źródło okładki: http://www.liber.pl/