Walt Disney. Fenomen sukcesu

Wydawnictwo: Egmont Polska
Walt Disney: Magician of the Movies
Walt Disney, film amerykański
Dr_Nobody

"Walt Disney. Fenomen sukcesu" to książka znanego biografa artystów Hollywoodu Boba Thomasa, poświęcona największemu spośród mieszkańców masowej wyobraźni. Thomas próbuje odpowiedzi na najprostsze z pytań: dlaczego? Dlaczego akurat Waltowi Disneyowi, biednemu, słabo wykształconemu chłopakowi z małego miasteczka, udało się stworzyć jedno z największych imperiów przemysłu rozrywkowego? Niebywałe sukcesy "Króla Lwa", "Pocahontas" czy "Dzwonnika z Notre Dame" świadczą o jak najlepszej kondycji Disneyowskiego imperium. Mimo ostrej konkurencji trzyma się ono mocno i zagarnia coraz to nowe obszary. Walt Disney wiecznie żywy? Chyba tak, i nie śmiejemy się z własnych, politycznych skojarzeń - skoro Disney potrafił sforsować żelazną kurtynę, potrafi pewnie także przenieść nas stąd... Do wieczności. W 95. Rocznicę urodzin Walta Disneya wydajemy tę oto, obszerną biografię. To furtka do zrozumienia fenomenu jego sukcesu.

źródło opisu: Egmont Polska, 1997

źródło okładki: www.egmont.pl

Jędrek | 2015-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 1997

Ciekawa biografia człowieka, który stworzył niezwykle trwały koncern medialny. Nie wiedziałem, że na samym początku miał tyle porażek.

kama05 | 2016-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2016