Linger

Cykl: Wilkołaki z Mercy Falls (tom 2)
Wydawnictwo: Scholastic
978-1-407121-08-6
angielski

Grace and Sam must fight to be together. For Grace, this means defying her parents and keeping dangerous secrets. For Sam, it means grappling with his werewolf past ...and figuring out a way to survive the future.

But just when they manage to find happiness, Grace finds herself changing in ways she could never have expected...

źródło opisu: Scholastic, 2010

źródło okładki: http://store.scholastic.com

kaktusowaona71 | 2015-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Tom drugi sagi o wilkołakach okazał się być w moim odczuciu gorszym od części pierwszej. Została zachowana refleksyjność i liryka przekazywnych treści, jednak w tej części wprawiała mnie ona po prostu w przygnębienie i dodawała historii ciężkości. Nie pomagała również wszechogarniająca ślamazarność toku wydarzeń, a ta powolna akcja, po prostu mnie usypiała. Miałam wrażenie, że bohaterowie przez większą część książki kręcą się bezproduktywnie w kółko i kompletnie nic z tego nie wynika.
Nie ma co ukrywać. Po prostu rozczarowałam się tym tomem, ale że nie lubię zostawiać niedokończonych serii - sięgnę po tom trzeci, aby sprawdzić, jak się to wszystko skończy.

Tetiisheri | 2012-04-11
Przeczytana: 08 kwietnia 2012

„Niepokój” to drugi tom trylogii o pięknej miłości pomiędzy Samem i Grace pióra Maggie Stiefvater. Zbliża się wiosna, a samopoczucie Grace nie jest najlepsze. Nawracające migreny, wysoka gorączka i dziwne przeczucia towarzyszą bohaterce coraz częściej. Związek Grace i Sama rozkwita, jednak rodzice dziewczyny podchodzą do niego bardzo sceptycznie. Sam stara się realizować swoje zobowiązania i opiekuje się sforą, do której dołącza nowy wilk. Tajemnica, jaką w sobie nosi dodaje mu uroku. Co przydarzy się w drugiej części bestsellerowej trylogii o wilkołakach z Mercy Falls amerykańskiej pisarki? Zdradzę tylko, że ich dalsze losy są naprawdę intrygujące.

Największym atutem powieści jest narracja. Autorka decyduje się na narrację pierwszoosobową, podobnie jak było w przypadku "Drżenia". Tutaj jednak do grona narratorów dołącza jeszcze dwóch innych bohaterów. Dzięki takiemu zabiegowi czytelnik ma możliwość wnikliwego poznania wydarzeń. Narracja prowadzona z czterech perspektyw ułatwia...

nadzieja1925 | 2013-09-22
Przeczytana: 22 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka jest wspaniała, choć smutna. Grace może umrzeć, a na dodatek rodzice rozdzielają ją z Samem! Sam jest teraz głową rodziny, musi zająć się nowymi wilkami. Cole, lider NARKOTIKI jest jednym z nowych wilków, czy zmieni coś w życiu bohaterów? Tak, szczególnie w życiu Isabel! Jednak smutek zalewa tą książkę, nic nie jest dobrze, są jedynie chwile szczęścia! Następna część również zapowiada się fajnie, nie mogę się doczekać kiedy wpadnie w moje ręcę!!!

Już sam tytuł drugiego tomu serii sugeruje, że za różowo to nie będzie... Wprawdzie Sam w wilka się już nie zmienia, kiedy tylko na szybach pojawiają się sople, natomiast teraz zaczynamy niepokoić się o Grace, z którą dzieje się coś dziwnego. Na przeszkodzie miłości stają też jej rodzice...

W tym tomie dzieje się naprawdę dużo, a ja przyznaję, że czytanie go aż bolało. Cały czas miałam uczucie, że jest źle i będzie jeszcze gorzej...

Podobało mi się też, że pojawiają się nowe, interesujące postaci, np. Cole, który wnosi dużo do akcji i zapewnia wiele nowych emocji.

Ten tom jest tak samo dobry jak pierwszy utrzymuję swoją opinię - to jedna z moich najukochańszych serii.

młoda_pisarka | 2013-12-25
Przeczytana: 22 maja 2011

Druga część trylogii "Drżenie" jest tak samo przesycona pytaniami, niewiadomymi, chwilami wzruszeń i śmiechu, jak i pierwsza, a może nawet i bardziej. Maggie Stiefvater po raz kolejny pokazuje, że jest mistrzynią w kategorii książek fanastycznych i że nie wszystko, co zostało napisane z myślą o młodzieży jest tylko i wyłącznie dla niej i pozbawione jakiegokolwiek głębszego przesłania. POLECAM!

camillessi | 2013-07-24
Przeczytana: 20 lipca 2013

Pierwsza część tej trylogii podobała mi się, dlatego sięgnęłam po drugą część. I niestety… bardzo się zawiodłam. Szczerze powiedziawszy to nie rozumiem, dlaczego ta książka ma aż tak wysoką ocenę. No chyba, że ze mną coś jest nie tak. ;p Albo ja miałam parszywy humor w czasie, gdy ją czytałam i się jej oberwało, albo naprawdę książka mogłaby być lepsza.

No ale od początku. W drugiej części nie ma dwóch narratorów, ale czterech. Tym razem można poznać historię z perspektywy Sama, Grace, Isabel i Cole’a – nowego wilka. Na początku źle mi się czytało rozdziały z tą ostatnią dwójką, ale potem wręcz przeciwnie. Czekałam tylko na nich, bo nie mogłam już znieść Sama i Grace.

Jak w jedynce polubiłam tę parę, tak w tym tomie myślałam, że mnie coś trafi. Sama wyleczono i nie musi póki co martwić się, że z nastaniem zimy powróci do formy wilka, ale teraz to Grace musi się zacząć martwić o siebie. Naprawdę… oni mają po siedemnaście, osiemnaście lat a zachowywali się jak jakieś stare...

Isaye | 2011-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2011

Powieść Maggie Stefvater pod tytułem ,,Niepokój" jest kontynuacją bestsellera tej samej autorki o tytule ,,Drżenie".
Druga część nadal opowiada o Grace i Samie. Tym razem pojawia się także 2 nowych bohaterów - Cole i Victor. Jest także więcej wzmianek o Isabelle.
Nie będę się rozpisywać ze względu na to, że nie chcę zbyć spoilerować ;)
Ogólnie, książka jest bardzo dobra, miło się ją czytało i z chęcią przeczytam jeszcze nieraz.

kasandra_85 | 2011-11-12
Przeczytana: 10 listopada 2011

Marthuu | 2016-03-06

Zdecydowanie lepsza od swojej poprzedniczki. Tym razem autorka postawiła na urozmaicenie narracji, co według mnie wyszło absolutnie wspaniale. Myślałam, że na pierwszym tomie powinno się skończyć, a tu taka niespodzianka ;) Momentami jednak książka była zbyt przewidywalna, a co za tym idzie nudna. Postać Sama mnie w stu procentach urzekła-nie jest to znowu wygadany i arogancki nastolatek, tylko cichy, spokojny chłopak ;) Oby więcej takich bohaterów. Bardzo spodobała mi się fabuła, nowe wątki, a także problematyka. Walka o ludzkość, człowieczeństwo i nie chodzi tu o jakiś kataklizm, tylko o codzienne życie. Żeby nie stracić człowieczeństwa, sumienia, życia. A przecież w tych czasach tak łatwo o zgubę i zapomnienie...
Polecam ;)

kwiatek29 | 2012-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2012

O ile się nie mylę,pierwszą część trylogii o wilkach pt."Drżenie" przeczytałam rok temu.Przez ten czas wiele faktów mających miejsce w pierwszej części uległo zatarciu,przez co "Niepokój" z początku nie czytało mi się łatwo.Później było już tylko lepiej.Myślę,że jest to udana kontynuacja,poprzedniej części.Książkę bardzo szybko i lekko się czyta.