O giętkości języka. Poradnik dla uczących się języków obcych.

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
poradniki
Shariana

Lucyna Gołębiowska - z wykształcenia anglistka - znana jest głównie jako autorka bestsellera 'Przewodnik po czasach w języku angielskim' oraz doskonałego podręcznika 'A Book czy the Book? (O przedimkach w języku angielskim)'; poza tym zajmuje się także przekładami z literatury pięknej. W swojej najnowszej książce radzi, jak najskuteczniej uczyć się języków obcych (nie tylko angielskiego). Robi to nie jako teoretyk, lecz praktyk: od ćwierć wieku uczy angielskiego na kursach dla dorosłych i starszej młodzieży. 'O giętkości języka' jest jednocześnie kopalnią informacji na temat mowy ludzkiej w ogóle - jej początków i rozwoju, wielkiej językowej polityki, wielkiego językowego przemysłu... A wszystko to przeplecione własnymi doświadczeniami autorki, zebranymi podczas licznych pobytów w Londynie i Nowym Jorku.

źródło opisu: okładka

MaratikS | 2016-09-24