Osiemdziesiąt dni bursztynowych

Tłumaczenie: Barbara Kwiatkowska
Cykl: Osiemdziesiąt dni (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
Eighty Days Amber
romans, seks
Ag2S

Kiedyś rosyjska tancerka Luba zakochała sie z niewłaściwym mężczyźnie: zabójczo przystojnym, lecz niebezpiecznym dealerze rzadkich bursztynów. Chey znikał na całe miesiące, lecz oczekiwał od Luby, że rzuci wszystko za każdym razem, gdy tylko ją wezwie. A jednak Luba nie potrafiła mu się oprzeć. Lecz ich namiętny, burzliwy związek skończył się, kiedy odkryła szokujący sekret kochanka… Luba...

Luba wyjeżdża z Nowego Jorku. Od elitarnych klubów Nowego Orleanu po londyńską rezydencję tajemniczego rockmana rozpoczyna podróż w poszukiwaniu samej siebie. Znajduje ekscytujące, kuszące nowe doznania u boku nowych przyjaciół: Summer, płomiennorudej skrzypaczki, i Laurylynn, kobiety o mrocznych pragnieniach. Czy jednak nowe życie przyniesie Lubie szczęście, czy już zawsze będzie pragnąć jedynego mężczyzny, jakiego pragnąć nie powinna?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

MartaKu | 2013-10-15
Przeczytana: 05 sierpnia 2013

najlepsza z całej serii

Zaczytana | 2014-01-30
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Najlepsza z dotychczasowych części "Osiemdziesięciu dni..." - więcej się dzieje, mniej fetyszyzmów, choć biorąc się za tę serię raczej i tak nie powinno się spodziewać delikatnych opisów ;)

Satis | 2014-08-04
Przeczytana: 25 lipca 2014

Kiedyś rosyjska tancerka Luba zakochała się z niewłaściwym mężczyźnie: zabójczo przystojnym, lecz niebezpiecznym dealerze rzadkich bursztynów. Chey znikał na całe miesiące, lecz oczekiwał od Luby, że rzuci wszystko za każdym razem, gdy tylko ją wezwie. A jednak Luba nie potrafiła mu się oprzeć. Lecz ich namiętny, burzliwy związek skończył się, kiedy odkryła szokujący sekret kochanka…

Jakoś nie miałam zapału by przeczytać "Osiemdziesiąt dni Bursztynowych". Zaczynałam ją trzy razy. Za pierwszym razem doczytałam do dwudziestej strony, za drugim...

Beata Worobiec | 2013-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Kolejna książka serii na moim koncie. Historia jednak całkowicie zmienia tor, skupia się na innych postaciach. Nie mam nic przeciwko temu, ale nagle czytelnik przyzwyczajony do akcji, która dzieli się na narrację przedstawiającą dwójkę bohaterów oddzielnie i dwa spojrzenia na akcję, dostaje rozwodzenie się jednej bohaterki, która opowiada o swoim życiu. To brzmi jak zawodzenie starej babci, siedzącej w fotelu i marudzącej wnukom, jakie to kiedyś miała ciekawe życie, ale po drodze zapomniała, gdzie zgubiła jego sens. Polecam tylko osobom, które mają za dużo wolnego czasu.

mala5317 | 2013-05-31
Przeczytana: 31 maja 2013

Trzy pierwsze części przyzwyczaiły, przynajmniej mnie, do dość mocnego spojrzenia na seks. Podstawą tam była uległość, dyscyplina i sado- maso. Summer z Dominikiem odznaczała się indywidualizmem, który dla mnie był dość niespotykany. Ta pozycja natomiast jest zdecydowanie inna.

Nie jest napisana prostym językiem. Podobnie również jak w przypadku poprzednich części występują strasznie długie opisy, które momentami zamulały. Tej pozycji na pewno nie da się przeczytać za jednym razem, konieczne są przerywniki, by nabrać oddechu.

Zasadniczą różnicą jest tematyka. Brak tu scen hardcorowych, do których byliśmy przyzwyczajeni. Oczywiście mam na myśli hardcorowe sceny erotyczne. Występują trójkąty i luźne podejście do seksu, ale nie ma dominacji i uległości, która dominowała w poprzednich wersjach. Tu mam wrażanie postawiono na klimat, którego nawiasem mówiąc nie uzyskano.

Luba, ukraińska tancerka, którą pierwszy raz spotykamy w drugiej części w Londynie, tu jest głównym narratorem....

aga | 2014-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2013, PDF

Zdecydowanie nie moja bajka. Przeczytałam aby zakończyć cała serię, ja osobiście się zmęczyłam.

Aleksandra | 2014-11-28
Przeczytana: 27 listopada 2014

Kolejna z części serii "80 dni",tym razem opowiedziana przez Lubę,ukraińską tancerkę erotyczną.Jej postać przewija się w poprzednich częściach,ale jest ona raczej jedną z wielu postaci.Bursztynowa część w całości poświęcona zostaje obserwacjom,przemyśleniom i odczuciom Luby.Dziewczyna opowiada własną historię nieszczęśliwej miłości do tajemniczego i enigmatycznego Cheya,poszukiwania spełnienia w ramionach coraz to nowych kochanków i kochanek oraz odkrywania w sobie na nowo miłości i pasji do tańca.Pojawia się wątek zbrodni doskonałej,elementy niebezpieczeństwa i na końcu szczęśliwe zakończenie.W książce brakuje może pikantnych opisów scen seksu,do których przyzwyczailiśmy się w pierwszej części Żółtej.Niemniej jednak książkę czyta się przyjemnie,co chwila uśmiechając się na wspomnienie niektórych scen z poprzednich części,ale widzianych od innej strony.Polecam !!!

Artur Nowacki | 2014-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Bardzo ciekawe doświadczenie.
książka jednocześnie opowiada o pewnego rodzaju wyuzdaniu seksualnym, a z drugiej strony ukazuje chęć dążenia do stabilizacji seksualnej, wręcz wierności. Pokazuje, że to właśnie jest klucz do szczęścia.
Przynajmniej ja to tak odbieram.

Wanilka | 2017-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Inna bohaterka, trochę inny styl (nie wiem czy to kwestia tłumaczenia), inna dynamika.... w porównaniu do poprzednich części trochę słabsza. Ale jako kontynuację serii warto przeczytać - dla dopełnienia obrazu całości :-)

dzieckowojny | 2013-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2013

Katarzyna Michalak
Mistrz
vs
Vina Jackson
Osiemdziesiąt dni bursztynowych

Nie ulega wątpliwości, iż są to książki dosyć popularne ze względu na tematykę, a także autorów. To wzięłam się za czytanie i tutaj pojawił się problem. Jackson umieścił już więcej akcji niż James w Grey'u, jednakże i tak ciężko się czytało. Można rzec nie moje klimaty i słownictwo. Nietrudno zauważyć, że w tej książce również wszystko toczy się wokół scen erotycznych i striptizu, a reszta bywa mniej ważna. Przykładowo spotkania Luby i Chey'a są bardzo dokładnie rozpisywane, a już tygodnie na które on znika są opisane za pomocą kilku akapitów. Luba w tym czasie robiła to i tamto. Trochę to raziło. Później jest trochę lepiej, gdy dochodzą nowe postacie należy je odpowiednio wprowadzić i dodać kilka normalnych scen. Żeby nie powiedzieć, iż książka absolutnie mi się nie podobała, postacie były charakterystyczne i dopracowane. Dla osób, które lubią mocniejsze wrażenia będzie w sam raz. Niestety ja należę do...