Świat. Encyklopedia dla dzieci w wieku 7-10 lat

Wydawnictwo: Siedmioróg
8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7568-125-3

W encyklopedii przedstawione zostały podstawowe zagadnienia geograficzno-przyrodnicze, a także wiele aspektów kulturowych (święta, zabawy, zwyczaje itp.). Ukazują to realistyczne ilustracje oraz zdjęcia, a dopełniają - krótkie notki i podpisy. Wiele zagadnień umiejscowionych jest na mapach, narysowanych na podstawie map satelitarnych, ale uproszczonych - dostosowanych do możliwości percepcyjnych dziecka.

Układ poszczególnych rozdziałów jest podobny: przedstawienie kontynentów i tego, co jest na nich największe, najdłuższe, najliczniejsze itp.; prezentacja państw.

Książek nigdy dość - jak ja to mawiam, a jeżeli chodzi o encyklopedie... Zresztą sami wiecie jak bardzo je lubię :) Dlatego były już Zwierzęta, a teraz czas na kolejną Encyklopedie dla dzieci w wieku 7-10 lat. Seria ta liczy sobie kilka tytułów, w moje ręce narazie wpadły dwa :) Tym razem dla odmiany od tych wszystkich zwierzaków czas na trochę informacji o świecie. Powiem szczerze, że encyklopedii o takiej tematyce jeszcze nie posiadaliśmy dlatego bardzo cieszy mnie to, że trafiła ona do Nikusiowej biblioteczki, a może to już biblioteka ;) ?

Książka ta podzielona jest ze względu na kontynenty, a w każdym z nich znajdziemy informacje na temat kilku wybranych państw i miejsc:

- EUROPA - Grecja, Włochy, Francja, Niemcy, Belgia, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania, Norwegia, Polska, Rosja
- AZJA - Japonia, Korea, Chiny, Mongolia, Indie, Indonezja
- AFRYKA - Sahara, Egipt, Lasy deszczowe, Kenia, RPA, Madagaskar
- AMERYKA PÓŁNOCNA I ŚRODKOWA - Stany Zjednoczone, Kanada, Meksyk,...

Marta | 2013-05-08
Małgosia | 2013-11-11